Кримінал

На Кіровоградщині повертають землі, які попередньо “рейдернули”, у власність громад

Знам’янською окружною прокуратурою Кіровоградської області у судовому порядку вжито заходів до повернення у власність держави двох земельних ділянок вартістю понад 61 млн грн, які вибули із власності держави у результаті протиправних дій державного реєстратора.

Мова йде про дві земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею 93 га, розташовані на території Букварської сільської ради Олександрівського району Кіровоградщини.

Форму власності вказаних земель було змінено у рейдерський спосіб, що було встановлено у межах розслідування кримінального провадження. Державним реєстратором однієї із сільських рад Знам’янського району було зареєстровано право комунальної власності на вказані земельні ділянки та одночасно з реєстрацією права комунальної власності реєстратор незаконно зареєстрував право оренди двох ділянок за фізичною особою без права оренди землі між фізичною особою та РДА

Унаслідок незаконних дій реєстратора землі вибули із власності держави, а фізична особа набула право користування ними на умовах оренди до 2056 року.

Прокуратура стала на захист інтересів держави і звернулася до суду з позовом про скасування двох записів, здійснених державним реєстратором – про набуття права власності на земельні ділянки органом місцевого самоврядування та право оренди землі безпідставно набуте фізичною особою.

Суд позовні вимоги задовольнив у повному обсязі, зобов’язавши фізичну особу повернути земельні ділянки державі.

Показати більше

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *