Суспільство
Олімпійський прапор замайорів у Кропивницькому
![](https://moemisto.org.ua/wp-content/uploads/2023/07/8.jpg)
У Кропивницькій дитячо-юнацькій спортивній школі №2 відбулося «Свято олімпійського прапора», присвячене початку XVІІ Європейського юнацького олімпійського фестивалю.
У церемонії урочистого підняття олімпійського прапора взяли участь начальник управління молоді та спорту Кропивницької міської ради Вячеслав Гурський, голова відділення НОК України в Кіровоградській області Вадим Бебко, директор обласного центру «Спорт для всіх» Дмитро Янчук, спортсмени-олімпійці Дмитро Яковенко й Олег Дорощук та їхній тренер Геннадій Здітовецький, чемпіонка світу з таеквондо ІТФ, стипендіантка НОК Владислава Лягаєва, керівники, тренери та вихованці міських дитячо-юнацьких спортивних шкіл обласного центру, а також почесні гості – військовослужбовці Збройних Сил України, які до повномасштабного російського вторгнення працювали в галузі фізичної культури та спорту.
Під час вітань почесні гості подякували українським захисникам за можливість жити та займатися спортом на рідній землі, а Вячеслав Гурський вручив військовослужбовцям дрон. Також присутні передали вітання українським атлетам, які цими днями виборюють нагороди і славу для незалежної України на юнацькому олімпійському фестивалі в Словенії, а також побажали успіху землякам-кропивничанам у складі Збірної команди України – дзюдоїсту Тарасу Нєльзєву та легкоатлету Івану Булічу.
Почесне право підняти Олімпійський прапор отримали майстри спорту України міжнародного класу з легкої атлетики: учасник XXXI Літніх Олімпійських ігор 2016 року в бразильському місті Ріо-де-Жанейро Дмитро Яковенко та бронзовий призер ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських ігор 2018 року в аргентинському місті Буэнос-Айрес Олег Дорощук.
Після урочистостей юні спортсмени взяли участь у цікавих спортивних конкурсах та естафетах, а також продемонстрували гарну теоретичну підготовку, відповідаючи на запитання олімпійської вікторини. За підсумками змагальної програми найкращий результат продемонстрували вихованці відділення гандболу КДЮСШ №2. Друге місце з однаковою сумою набраних балів розділили юні баскетболістки КДЮСШ № 4 та дзюдоїсти КДЮСШ №3. Третє і четверте місця посіли відповідно спортсмени відділення легкої атлетики КДЮСШ №2 та юні велосопедисти КДЮСШ №1.
Усіх учасників заходу відзначили дипломами управління молоді та спорту Кропивницької міської ради, команди-учасниці отримали футбольні м’ячі, а представники команд – сувеніри від обласного відділення НОК України.
Нагадаємо, з 23 по 29 липня 2023 року в м. Марібор (Словенія) проходить XVІІ Європейський юнацький олімпійський фестиваль.
Фестиваль проводиться раз на два роки для юних спортсменів віком від 14 до 18 років та є міні-копією Олімпійських Ігор. Змагання об’єднають 2400 юних спортсменів із 48 країн європейського континенту, які розіграють 742 медалі. Атлети змагатимуться в 11 видах спорту: художня гімнастика, легка атлетика, велоспорт (шосе) та (маунтенбайк), гандбол, дзюдо, плавання, теніс, волейбол, скейтбординг, баскетбол 3х3.
Україну на фестивалі представляють 56 спортсменів і спортсменок, які беруть участь у 7 видах спорту. Приємно, що серед учасників Європейського юнацького олімпійського фестивалю в Словенії є двоє представників Кіровоградщини, це вихованець ОК ДЮСШ «Ніка», дзюдоїст Тарас Нєльзєв, якого тренує Сергій Нечмоня, та представник ОСДЮСШОР-2, легкоатлет Іван Буліч (потрійний стрибок), тренером якого є Наталія Абраменко.
![](https://scontent.fiev7-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/357140697_675031581333483_5303662444018603561_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ap3DZcobUrEAX9GL9ak&_nc_ht=scontent.fiev7-4.fna&oh=00_AfC3zDLXw3jO_vCbCUC0_BnwheeEaucCNQAyp-FjZzVP_g&oe=64C3CC5A)
![](https://scontent.fiev7-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/363028949_675031638000144_8174752643483134451_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_aid=0&_nc_ohc=1IAB4e7mtlcAX9kxfKI&_nc_ht=scontent.fiev7-4.fna&oh=00_AfAyKP2IRVWCXbm64Y0RLM7OsdTfS5smUtuddYTEH-LJcQ&oe=64C55613)
![](https://scontent.fiev7-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/363330238_675031728000135_1563335863682687431_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_aid=0&_nc_ohc=s3J3pMzRFpMAX_Wle2N&_nc_ht=scontent.fiev7-4.fna&oh=00_AfCmNE595ot7RaCf9h6ZUyyYSZjGKGaB7snVTK8tNYiFbQ&oe=64C39141)
![](https://scontent.fiev7-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/363049162_675031724666802_6693880459896505837_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=dOKcXIXNm00AX-Lz5eZ&_nc_ht=scontent.fiev7-4.fna&oh=00_AfDo902_Akgf3vqVQqi4oHJ8lIDmKAXspTh85Hq7K5fDxA&oe=64C3B891)
![](https://scontent.fiev7-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/363307439_675031738000134_2045417153461661740_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_aid=0&_nc_ohc=h_Kx4VuTd_sAX-3wDR2&_nc_ht=scontent.fiev7-4.fna&oh=00_AfDs6iGdn_BdEGBhTLGVtU2diJ2oBl_AwW1FL-g6YiIVKQ&oe=64C4B88A)