Кримінал

На Кіровоградщині затримали осіб, які змушували людей жебракувати

За процесуального керівництва прокуратури Кіровоградської області затримано учасників злочинної групи, які  «вербували»  малозабезпечених громадян, безхатченків та осіб з інвалідністю для зайняття  жебрацтвом в обласних центрах.

За даними слідства злочинна група у складі трьох осіб, з метою особистого збагачення, підшукували осіб, які потрапили у складні  життєві обставини – малозабезпечених громадян, безхатченків,  а також осіб з інвалідністю для подальшого зайняття ними  жебрацтвом.

Члени групи розміщували своїх «підшефних» у помешкання, і з цього моменту фактично потерпілі втрачали можливість розпоряджатися власним життям та потрапляли у повну залежність до своїх «благодійників». У потерпілих відбирали документи – паспорти,  банківські карти для виплати пенсій, телефони та цілодобово слідкували за ними.   Потерпілі  днями повинні були сидіти і в інвалідних візках на вулицях Кропивницького,  а також інших обласних центрів, просячи на лікування та  прожиття. Сума виручки з одного  жебрака в день складала  близько 1.5 тис грн.

У результаті скоординованих заходів правоохоронні органи  припинили незаконну діяльність злочинної групи. Наразі трьох учасників групи затримано. Під час обшуків у них вилучено документи потерпілих, банківські карти,  та інші речові докази протиправної діяльності.

Наразі усім трьом фігурантам справи оголошено підозру за ч. 2 ст. 149 (торгівля людьми) КК України. Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Триває досудове слідство.

Показати більше

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *