Суспільство

На Кіровоградщині медцентр за перший виїзний огляд на туберкульоз обстежив 130 осіб

На Кіровоградщині мультидисциплінарна команда обласного фтизіопульмогологічного медичного центру здійснила перший виїзний огляд із використанням сучасного портативного рентгенівського апарата. Фахівці обстежили 130 осіб в Обознівському психоневрологічному інтернаті.

«Портативний рентгенапарат отримали наприкінці минулого року в рамках проєкту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» від організації РАТН. Тривалий час зайняло отримання необхідних дозволів для проведення обстежень сучасним обладнанням. За перший виїзд до Обознівського психоневрологічного інтернату обстежили 130 осіб. За результатами 9 осіб потребують додаткового обстеження для встановлення остаточного діагнозу», – розповіла гендиректор центру Галина Горенко.

Огляд проводять комплексно, до нього входить рентгенологічне обстеження, скринінгове молекулярно-генетичне дослідження біоматеріалу на туберкульоз, обстеження на ВІЛ, гепатит С тощо. За необхідності, пацієнти також отримують фахову консультацію фтизіатра.

Нагадаємо, фтизіопульмонологічний медцентр отримав від міжнародних організацій сучасний портативний рентгенапарат, пересувний флюорограф на базі Mercedes і легковий автомобіль для проведення виїзних рентген-обстежень і моніторингових досліджень на туберкульоз.

Показати більше

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *