Суспільство

Як убезпечитись від шахраїв розповіли у Кропивницькому

Пильність громадян – важлива складова у протидії шахрайствам. Про це йшлося під час пресконференції керівника поліції Кіровоградщини. Роман Козьяков звернувся через представників ЗМІ до жителів області з проханням виявляти обачність, щоб убезпечити себе від протиправних дій.

Загалом шахрайства, вчинені на території області, можна розділити на дві групи. Перша – це  кримінальні правопорушення, скоєні з допомогою мережі інтернет, із використанням вебресурсів.

До прикладу, особи розміщують на сайтах оголошення про продаж товарів або надання послуг. У подальшому псевдо-продавці просять громадян перерахувати певну суму коштів в якості завдатку за товар (послуги), а потім замовлений товар потерпілі не отримують.

Іншу частину таких кримінальних правопорушень складають так звані «телефонні шахрайства», які також можливо розділити на дві підгрупи. Перша – це дзвінки громадянам із повідомленням про те, що їхні родичі потрапили в певні неприємні ситуації та потребують матеріальної допомоги для лікування, «вирішення питань» та інше. У такому випадку шахраї просять передати їм певну суму коштів, для чого особисто приїжджають до потерпілого, або пропонують перерахувати гроші на вказаний ними рахунок.

Друга підгрупа «телефонних шахрайств» – це дзвінки від осіб, які представляються співробітниками служби безпеки банківських установ і повідомляють про начебто спроби несанкціонованого зняття коштів із картки потерпілого або проведення певних технічних робіт для збільшення ступеня захисту рахунку. У подальшому під час розмови шахраї просять та отримують від громадян інформацію про цифрові коди, які приходять на мобільний телефон у вигляді смс-повідомлень, та з їх допомогою отримують доступ до рахунків потерпілих або проводять банківські операції (оплату) в інтернеті.

«Закликаємо громадян виявляти пильність. У будь-якій ситуації, у першу чергу, перевіряйте отриману інформацію – перетелефонуйте  до банківської установи, лікарні, або своїм рідним чи близьким, щоб упевнитись у достовірності обставин, про які повідомляють невідомі особи. У разі вчинення стосовно вас шахрайських дій, негайно повідомте про це правоохоронцям», – підсумував начальник поліції області.

Показати більше

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *