Суспільство

У Кропивницькому найвищий серед обласних центрів України тариф на воду

У Кропивницькому найвищий тариф на воду серед обласних центрів України. Про Суспільному розповіла заступниця директора підприємства ”Дніпро-Кіровоград” Жанна Гладка. З 5 лютого абоненти підприємства за воду платять 37 гривень 62 копійки, ідеться на сайті “Суспільного”.

Тариф встановила Національна комісія з державного регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Його підвищили майже на 22%. Крім Кропивницького, вода подорожчала для жителів Знам’янки, Олександрії та Світловодська. Усього, це понад 170 тисяч жителів області.

Кропивничанка Леся Шаповал розповіла Суспільному, що її родина, яка складається з трьох людей, використовує вісім-дев’ять кубометрів води:

”За січень, за дев’ять кубів, заплатили 226 гривень. Воду використовуємо для приготування їжі, прання й миття”.

У лютому, за її словами, заплатить на понад сто гривень більше. Якість води її не влаштовує: ”Буває, відкриваєш воду, а вона пахне намулом”.

Заступниця директора підприємства ”Дніпро-Кіровоград” Жанна Гладка пояснила, що тариф високий через довжину водогону. Для абонентів підприємства вода йде трубою протяжністю сто двадцять кілометрів – від Світловодська через Олександрію і Знам`янку до Кропивницького:

”Причиною того, що наш тариф є одним з найвищих в Україні, є відсутність підземних джерел водопостачання, а також те, що наш поверхнев ий водозабір знаходиться від Кропивницького на відстані 120 кілометрів. Відповідно, великі витрати йдуть на електроенергію і оплату праці обслуговуючого персоналу, насосних станцій, підкачки. У витратах нового тарифу 25% складає оплата електроенергії, 35% – оплата праці, 7,7% – єдиний соціальний внесок, 16% – розрахунковий прибуток, 10% йде на реагенти, паливно-мастильні матеріали та інші, необхідні для підтримання технологічного процесу матеріали. 4,5% від тарифу складають витрати на амортизаційні матеріали”.

За словами Лесі Шаповал, через збільшення тарифу, менше використовувати води її родина не зможе:

”Економити, в нашому випадку, не вийде. Ми і так використовуємо воду для найнеобхіднішого”.

Нагадаємо, попередній тариф на водопостачання та водовідведення, 30 гривень 68 копійок, підвищували у листопаді 2019 року. У січні в Кропивницькому провели громадські слухання, де обговорили підвищення тарифу на воду у лютому.

Показати більше

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *