Вся УкраїнаПолітикаСуспільство

Набув чинності закон про верифікацію пенсій та інших соціальних виплат

21 грудня набув чинності закон про верифікацію пенсій та інших державних виплат. Документ вчора був оприлюднений в парламентській газеті «Голос України».

Законом, зокрема, вводиться верифікація державних виплат – пенсій, допомог, пільг, субсидій, стипендій (крім академічних), інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, пише «РБК Україна».

Верифікація держвиплат визначається як комплекс заходів щодо збору та перевірки достовірності інформації для призначення, нарахування та / або здійснення державних виплат.

Відзначимо, закон був опублікований з правкою президента, яка необхідна для того, щоб зберегти надання Національному агентству з питань запобігання корупції безпосереднього автоматизованого доступу до держреєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного держреєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відповідно.

«Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім частини третьої статті 8, яка набирає чинності після впровадження системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів в промислову експлуатацію, і крім частини першої статті 10, яка набирає чинності з 1 січня 2021 року», – йдеться в тексті документа

Зазначимо, у грудні 2019 року мінімальна пенсія зросте з 1564 до 1638 грн, а максимальна – з 15,6 до 16,3 тис. грн. Зараз такі виплати отримують не більше 1,9% від загальної кількості пенсіонерів. Це народні депутати, судді і прокурори.

Нагадаємо, з 1 липня близько 90% пенсіонерів отримаюли надбавки за понаднормовий стаж. Також повідомлялося, що уряд запускає сервіс, який дозволить відстежувати пенсію онлайн.

Раніше Пенсійний фонд України назвав середній розмір пенсії в Україні за станом на липень 2019 року і розповів, скільки українців отримують пенсію більше 10 тисяч гривень.

Відзначимо, що протягом січня-червня 2019 обсяг субсидій, призначених на оплату комунальних послуг виріс до 916,9 мільйона гривень. Це на 37,4% перевищує показники аналогічного періоду минулого року.

Як повідомлялося, у команді президента обіцяють повернути субсидії пенсіонерам, у яких прописані працездатні.

Показати більше

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *