Суспільство

Контррозвідника СБУ, який “здав” ворогу дані про літаки на Кіровоградщині, засудили за держзраду

У Львові 32 річного контррозвідника СБУ Сергія Говоруху визнали винним у державній зраді, засудивши до 14 років і 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє видання “Судовий репортер”

Затримали його у Кропивницькому майже рік тому — 28 лютого 2022-го, у перші дні повномасштабного військового вторгнення Російської Федерації. Повідомлялося про блокування розвідувальної діяльності агента російських спецслужб, яким виявився оперуповноважений Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України.

Говоруха народився у Знам’янському районі Кіровоградської області. З 2019 року працював оперуповноваженим Департаменту військової контррозвідки СБУ з дислокацією у місті Херсоні. Але наприкінці вересня 2021 року його перевели до Кропивницького, де він став старшим оперуповноваженим.

За версією обвинувачення, ще у вересні 2021 року, керуючи однією з військових частин Нацгвардії у Херсоні, Говоруха познайомився з військовослужбовцем, який повідомив, що на нього вийшли спецслужби РФ і просять надавати інформацію по оборонній сфері. Говоруха нібито зацікавився і так отримав від солдата електронну скриньку viktor…@yandex.ru представника спецслужб РФ з ніком «Віктор Суворов».

28 грудня 2021 року Говоруха з власної поштової скриньки mamangogo…@rambler.ru написав на viktor…@yandex.ru, пропонуючи таємну інформацію, яка стала йому відома під час служби.

— Я знаю в тебе є пропозиція, що ти цікавишся по ДВКР СБУ по Херсону. Інформації такої багато цікавої, якщо звісно тобі цікаво.

— Очень интересно, но никаких разговоров не будет, пока ты не объяснишь откуда у тебя мои цифры, — надійшла відповідь від представника РФ.

Говоруха начебто повідомив, що має інформацію по всім напрямкам і готовий її надати за фінансову винагороду.

— Штат ДВКР по Херсону весь. Обстановка по региону, люди везде. Смотря, что вас цікавить і яка мені від цього користь… Припустим, я знаю весь таємний склад по Херсону, ДВКР, їх посади, ФИО, телефон реальний на зараз, хто що курикует. Що можеш запропонувати за цю інформацію? — цікавився Говоруха.

Уже 4 січня 2022-го Говоруха начебто поінформував росіян про створення у Кропивницькому територіальної оборони в кількості 43 осіб. Через два дні надіслав дані щодо кількісного складу, анкетними даними і характеристиками співробітників працівників СБУ в Херсоні.

12 січня Говоруха переслав номер карти для виплат за виконану роботу, і поцікавився подальшою співпрацею.

13 січня, перебуваючи в Києві, Говоруха повідомив, що його переводять до Кропивницького і вже наступного дня інформував, що у місті є чотири потенційно небезпечні об’єкти (склади з боєприпасами, авіабомбами, байрактарами). 24 січня Говоруха надав відомості щодо кількісного складу, з анкетними та характеристиками співробітників працівників СБУ в Кропивницькому. Цього ж дня начебто надіслав номери військових частин, які знаходяться у Кропивницькому. 25 січня написав, що військові частини переведені в посилений режим і формуються списки сімей для евакуації у випадку вторгнення РФ. Ще до початку великої війни, а саме 26 січня передав інформацію щодо військових частин Кіровоградської області та їх кураторів.

І навіть у перші дні повномасштабного вторгнення РФ на територію України, Говоруха, за версією обвинувачення, продовжував працювати на російські спецслужби. 24 лютого, перебуваючи на військовому аеродромі в Кіровоградській області, він нібито відправив росіянам інформацію, що там є 25 військових літаків і що вони залишаться вночі на аеродромі — «птички ночуют на месте». Остання інформація, яку надав росіянам Говоруха, — до військової частини підвозять ракети для військових літаків та вся авіація знаходиться у військовій частині. 1 березня 2022 року аеродром на Кіровоградщині росіяни обстріляли.

З кінця грудня 2021-го і по 24 лютого 2022 року обвинувачений начебто встиг одержати 17 тисяч гривень винагороди за свою роботу. Для цього використав карту свого неповнолітнього племінника. Гроші надійшли чотирма платежами — від 3 до 5 тисяч гривень.

У судовому засіданні зʼясувалося, що незаконне листування, про яке йдеться в обвинувальному акті, на телефоні відсутнє.

Але раніше під час негласних слідчих (розшукових) дій відбувся паралельний вхід на поштову скриньку і правоохоронці встигли зробити 142 скріншоти листування, які тепер є доказами.

Суд визнав колишнього співробітника військової контррозвідки СБУ винним і призначив йому тюремне покарання ближче до максимальної межі й з конфіскацією майна.

Показати більше

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *