Суспільство

Сховище радіоактивних відходів відключили від електроенергії. На черзі – три шахти на Кіровоградщині

Вчора, 27 липня, відключили від електроенергії адмінбудівлю ДП «Схід ГЗК» та Щербаківську Балку, де зберігаються шлами, радіоактивні відходи від роботи урановидобувного підприємства. Можуть також відключити і шахти на Кіровоградщині.

Про це інформує МОЄ МІСТО із посиланням на заяву голови Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця.

“На межі соціальної та екологічної катастрофи вчергове опинилась Кіровоградщина. Вчора відключили від електроенергії адмінбудівлю ДП «Схід ГЗК» та Щербаківську Балку, де зберігаються шлами, радіоактивні відходи від роботи урановидобувного гіганта. Маємо реальну загрозу екологічного лиха в самому центрі країни”, пише Волинець.

Також на адресу ДП прийшло повідомлення про знеструмлення урановидобувних шахт «Схід ГЗК» у разі несплати 80 млн грн боргу перед постачальником електроенергії.

“Через зарплатні борги залишається напруженою атмосфера в трудових колективах шахт «Новокостянтинівської», «Інгульської», «Смолінської» – людям винні частину виплат за червень та аванс за липень. Як кризовий оцінюють стан матеріально-технічного забезпечення підприємства. Лише на декілька днів залишились дизельного палива. рацівники ДП, лідери місцевого осередку Незалежної профспілки Гірників України впевнені, що у разі, якщо протягом 2-3 днів не буде прийняте рішення щодо державної грошової підтримки ДП «Схід ГЗК» – підприємство буде вимушене вийти в режим простою.

І додає: дюди готові у будь-який момент відновити акції протесту з перекриттям транспортних магістралей.

Показати більше

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *