Суспільство

Уповноважена з прав людини розповіла про знущання у Кропивницькому СІЗО

З двох ув’язнених у Кропивницькому СІЗО систематично знущалися. Про це у своєму телеграм-каналі повідомила Уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини Віктор Жученя у рамках реалізації національного превентивного механізму здійснив моніторинговий візит до Кропивницького слідчого ізолятора, через скаргу двох затриманих осіб на знущання з боку працівників пенітенціарної установи.

 
У дописі Л. Денісової йдеться, що під час візиту вдалося поспілкуватися з двома потерпілими особами, які розповіли, що, починаючи з 27 квітня, коли їх доставили до СІЗО, працівники пенітенціарної установи систематично над ними знущались, били та шантажували.

Синці та сліди від ударів були настільки суттєвими, що, коли затриманих привозили до ізолятора тимчасового тримання, їх відмовлялись приймати та повертали назад до СІЗО, де громадян знову піддавали фізичному насиллю.

Крім того, за словами потерпілих, безпосередньо виконувач обов’язків начальника СІЗО погрожував, що заразить їх СНІДом та туберкульозом, демонструючи при цьому шприц з білою рідиною. Як пояснили затримані, все це робилось з метою вимагання від них та їх рідних грошей.

За встановленими фактами регіональний координатор повідомив прокуратуру Кіровоградської області. Працівниками прокуратури здійснено виїзд в пенітенціарну установу, проведено опитування затриманих, а також зібрано інші матеріали, які будуть передані до Державного бюро розслідувань.

Тримаю справу на особистому контролі, адже це не перший випадок морального та фізичного знущання з затриманих у Кропивницькому СІЗО” – пише Людмила Денісова.

Показати більше

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *