Суспільство

На Кіровоградщині закривають дитячий протитуберкульозний санаторій

Керівник обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко вважає, що Староосотський дитячий протитуберкульозний санаторій в Олександрівському районі Кіровоградської області потрібно закрити. Хворих на сухоти дітей виписати, а працівників працевлаштувати в інші заклади. Причина – неналежні умови для дітей, ідеться на сайті Суспільного.

З першого квітня санаторій не фінансується державою. До другого етапу медичної реформи на рік роботи санаторію йшло 17 мільйонів гривень. Зараз в лікувальному закладі перебуває 34 дитини. Їм від 3 до 15 років.

Багатьом з них нема де жити, – каже старша медсестра Ліна Зінов’єва:

‘‘Це тубконтактні дітки. Їх батьки тубінфіковані. Родини в основному асоціальні. Тут є такі діти, яких ми навчали брати ложку до рук, бо вони не вміли це робити. Ми не знаємо, куди їх відвезуть і що з ними будуть робити далі’’.

Діти, які лікуються у санаторії, потребують посиленого харчування, каже дієтна медсестра Ніна Дорошко. З першого квітня фінансування санаторію припинили:

‘‘За лютий місяць, до карантину, діти виїздили і у нас залишились продукти. Допомагають спонсори. Діти не голодні. Ми планували так, що у нас круп вистачить до кінця місяця. Головне, щоб м’ясо було, молоко і сир. Вдома вони навряд таке їли’’.

Діти, яких забирають, не закінчили лікування. Воно має тривати до вересня – розповіла директорка санаторію Надія Левченко. У декого з батьків цих дітей відкрита форму туберкульозу:

‘‘Виписку дітей зробили за вказівкою голів адміністрацій. Дзвонили мами казали, що їм наказано негайно забрати дітей. В інакшому випадку можуть позбавити батьківських прав. Сказали, щоб забирали, бо санаторій ліквідований. Хоча письмової вказівки не було’’.

Забрати сина з протитуберкульозного санаторію погодилась Ірина Пилипчук. Жінка приїхала з Черкаської області. Розповіла, син жив у дідуся з бабусею. Чи пройшла дитина весь курс лікування, матір не знає.

‘‘До голови сільради зателефонували й сказали, щоб я їхала забрати дитину’’.

Голова профспілкового комітету Людмила Демченко розповіла, що у закладі працюють 130 людей. Офіційного наказу про їх звільнення не отримували:

‘‘Згідно закону працівники мають бути повідомленні про скорочення за два місяці’’.

До санаторію з перевіркою приїхав представник прокуратури. Каже, проводить розслідування у кримінальному провадженні.

Працівниця санаторію Оксана Король розповіла, що писала листи в офіс президента з проханням не закривати заклад:

‘‘Написали в офіс президента, до прем’єра, кабміну, їздили на страйки. Ми отримували відповіді, що медична субвенція буде спускатись на область і область має розподілити її і фінансувати цей заклад’’.

Санаторій потрібно закрити, вважає директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко:

‘‘Департамент охорони здоров’я стурбований неналежним забезпеченням протипожежної безпеки у закладі та перебування дітей в умовах карантину. 32 дітей якими опікується 130 працівників мають бути повернені до родин. Оскільки батьки цих дітей мають неналежні санітарно-побутові умови, діти будуть переведені у відповідні заклади освіти або заклади соціальної сфери. Працівникам закладу запропонують працевлаштування в аналогічних закладах освіти та охорони здоров’я Кіровоградщини’’.

Щодо усунення порушень протипожежної безпеки в санаторії обласне управління з надзвичайних ситуацій звернулось до Кропивницького окружного адміністративного суду. Керівництво санаторію усунуло 27 з 41 виявлених порушень. В ухвалі суду за 16 березня 2020 року йдеться про те, що суд ухвалив рішення зупинити провадження до 10 липня. Щодо закриття санаторію вимог до суду не було. На усунення всіх порушень, каже директорка санаторію, з обласного бюджету грошей не виділили.

Суспільне чекає на коментар речниці обласного управління з надзвичайних ситуацій Оксани Мачак щодо ситуації з протипожежною безпекою в санаторії.

Показати більше

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *