Суспільство

У Кропивницькому відкривається наймасштабніша виставка дитячої творчості

Виставка ювілейного, десятого, конкурсу дитячого малюнку у Кропивницькому «Щаслива дитина – квітуча Україна» відбудеться одночасно в 41 дитячому садочку і 15 школах обласного центру.

Про унікальність творчого дитячого проекту йшлося під час пресконференції у міській раді, яку провели організатори акції начальник управління освіти Лариса Костенко і відомий кропивницький галерист Микола Цуканов.

Кропивницька галерея «Єлисаветград» вже п’ятий рік поспіль займається благодійним проектом, спрямованим на  розвиток дитячої творчості в Україні. У 2019 році у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка «Щаслива дитина – квітуча Україна» взяли участь 3276 дітей з більш ніж 80 міст і населених пунктів України.

– Цей конкурс вже давно вийшов за рамки нашої країни, – підкреслив Микола Цуканов. – Виставки робіт юних художників різних років були проведені галереєю в США, Китаї, Швейцарії, Великобританії, Латвії, Німеччині, Франції та в низці інших країн. Особливістю цього конкурсу є те, що всі його учасники є переможцями: вони отримують дипломи та настінні календарі на наступний рік.

Микола Цуканов висловив слова щирої вдячності усім меценатам, які долучаються до відзначення кращих творчих робіт. Так, наприклад, минулого року 49 художників України передали свої роботи дітям, а всього у 2018 році були нагороджені майже 500 учасників з 2570, що надіслали свої малюнки на конкурс!

Зазвичай, підсумки чергового конкурсу оголошувались на святковому відкритті виставки робіт учасників в галереї «Єлисаветград» в кінці грудня із запрошенням місцевих лауреатів конкурсу. Але у 2019-му, ювілейному для себе, році організатори конкурсу вирішили піти на безпрецедентний крок – відкриття виставки робіт учасників конкурсу одночасно відбудеться в сорока дошкільних навчальних закладах Кропивницького! В процесі підготовки до такої масштабної акції приєднатись до неї виявили бажання і 15 шкіл міста. Кожен дитячий садок отримає 40 конкурсних робіт для оформлення в своєму приміщенні виставки малюнків, відкриття яких відбудеться одночасно. Згодом заклади матимуть можливість обмінюватися експозиціями.

– Нам приємно, що ідею відкриття найбільшої виставки дитячої художньої творчості в історії нашого міста, а можливо, і України, підтримала міська влада Кропивницького, – відзначив Микола Цуканов. – Переконаний, що виставка дитячих малюнків прийде в гості до своїх майбутніх учасників! Якщо навіть невеликий відсоток вихованців садочків після знайомства з творчістю дітей з усієї країни потягнеться до олівця і пензлика, ми вважатимемо свою місію успішно.

Показати більше

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *