Політика

Як депутати міської ради інформують та здійснюють прийом виборців

В рамках кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка охоплює сімнадцять областей України, ГО «Асоціація Політичних Наук» в ході прес-конференції презентувала результати моніторингу інформування та здійснення прийому виборців депутатами Кропивницької міської ради.

Моніторинг проводився по цілому ряду критеріїв. Експертами було вивчено те, яким чином оприлюднена інформація про депутатів та про прийом ними виборців, а також повноту цієї інформації.

«Майже вся необхідна інформація розміщена в профілі кожного депутата. Інформація стандартизована, тому майже ідентична у всіх. Але у профілях депутатів не зазначено інформації про відвідування ними сесій та постійних комісій, що передбачено діючим Регламентом міської Ради» – розповів Дмитро Сінченко, голова Асоціації Політичних Наук.

Другим пунктом кампанії став власне моніторинг здійснення прийому виборців депутатами, а також відповідність реальної картини тому, що оприлюднено на сайті.

«Моніторинг показав, що депутати ведуть особистий прийом, проте не так часто, як про це зазначено у графіках, в більшості випадків прийом здійснюється помічниками. Є депутат, який за час нашого моніторингу взагалі не вів прийому виборців, це Богдан Товстоган. А є і такі депутати, які доступні для своїх виборців постійно, адже працюють на округах достатньо давно і мешканці мають їх особисті телефони», – зазначила Юлія Бочарова-Туз, аналітик Асоціації Політичних Наук

Загалом, нинішнє, 7-ме скликання Кропивницької міської ради відрізняється від попередніх значно більшою прозорістю та підзвітністю. Депутати достатньо активно співпрацюють зі ЗМІ, громадськими організаціями, висвітлюють свою діяльність у соціальних мережах.

Активісти ГО «Асоціація Політичних Наук» сподіваються на плідну співпрацю в рамках кампанії і на те, що Кропивницька міська рада покаже достойний результат серед 17 областей, в яких проводиться моніторинг.

На завершення пре-конференції активістами були вручені пряники найактивнішим депутатам. Позитивні оцінки від громади отримали Олександр Цертій, Олег Краснокутський, Катерина Шамардіна, Валентина Яремчук, Сергій Бойко та Андрій Табалов.

Також експертами ГО «АПН» були відмічені і ті депутати, в роботі яких траплялись негативні прояви. Так, різочку за найбільшу кількість пропущених засідань сесії отримали Рафаель Санасарян і Сергій Калапа, за найбільшу кількість проголосованих рішень, які не були вчасно оприлюднені – Михайло Бєжан та Лілія Матяшова, за непрацюючу приймальню – Богдан Товстоган і за найбільшу кількість суперечливих голосувань – Андрій Табалов.

Показати більше

Схожі статті