Політика

Українці повинні самі визначати, як їм жити – Тимошенко про Нову Конституцію

Нова Конституція — це головна умова для побудови справедливої ​​та сильної України. У ній повинні бути чітко прописані нові правила і порядок життя людей і формування влади.

Про це Юлія Тимошенко заявила під час зустрічі з підприємцями в Івано-Франківську, повідомляє прес-служба “Батьківщини”.

За її словами, змінити обличчя на посадах — недостатньо, потрібно повністю змінити всю систему управління державою, систему нашого життя в інтересах пересічних українців. І це може зробити тільки один документ — Конституція.

Новий Основний закон усуне недоліки нинішньої Конституції. Зокрема, буде зруйнована монополія на політичне управління.

“Всупереч світовому досвіду у нас повна монополія на політичне управління, і вона — в руках президента. Він вирішує, як жити, як ділити ресурси, немає колегіального управління та люди, які мають інтелект, досвід, на жаль, на маргінесі управління”, — пояснила вона.

Тимошенко назвала неправильним те, що Україна кожні п’ять років намагається на виборах витягнути щасливий квиток, що завдяки політичній монополії нація поставлена ​​в залежність від волі однієї людини.

За Нової Конституції, українське суспільство отримає справедливий суд, контроль над усіма гілками влади. За словами лідера “Батьківщини”, контрольні органи будуть незалежними. Крім того, буде усунено двовладдя між президентом і прем’єр-міністром України.

“Ми — країна двох керівників виконавчої гілки влади — президент і прем’єр. З практично рівними правами впливу на міністрів і губернаторів”, — зазначила Тимошенко.

Після президентських виборів, переконана вона, перше, що повинен зробити новий президент — ухвалити Нову Конституцію на всеукраїнському референдумі.

Показати більше

Схожі статті