Міський портал новин Кропивницького

Чи дозволять у Кропивницькому побудувати новий православний храм?

Питання будівництва кафедрального собору УПЦ КП у Кропивницькому обговорюється вже не вперше.

58

Процес діалогу розпочався ще 2 роки тому, коли місцевий громадський діяч та активіст Крившенко О.Г. передав землю, яку сам взяв в оренду в держави в користування Київському патріархату шляхом суборенди. Таке його рішення послугувало початком запуску в перспективі дій, спрямованих на будівництво храму. Йдеться про земельну ділянку на Фортечних валах. 

 Аби розпочати процедуру по зведенню храму, згідно чинного законодавства, спочатку потрібно отримати відповідну документацію. Насамперед, містобудівні умови та обмеження, котрі видаються Управлінням містобудування та архітектури. Після цього має бути розроблений план проекту можливого будівництва.

Але на цьому шляху виникли певні перепони. Вже два роки ініціатори спорудження храму не можуть отримати первинну дозвільну документацію. Протягом вказаного часу їм надійшло шість відмов. Тому вирішили спочатку презентувати проект і вкотре обговорити це питання на містобудівній раді, куди завітали архітектори міста, представники Управління містобудування та архітектури, міський голова та громадські активісти.

Присутнім в слайд-режимі було проілюстровано ідеї по будівництву собору.

Проектом передбачається спорудження храму в стилі українського бароко з 8-гранним куполом та  цегляною кладкою в оздобленні. Фасади витримані в цьому ж форматі. Головний вхід в церкву планується зробити з вулиці Ушакова. Висота споруди сягатиме 33-х метрів.

Розробники наголосили, що будівництво буде здійснюватися повністю в законний спосіб: починаючи з  погодження Міністерства культури України, закінчуючи зразковим дотриманням усіх санітарних норм.

Була висловлена також позиція, що негайно будувати храм УПЦ КП на території історичного комплексу Фортечних валів, не зовсім доцільно. Але разом з тим, на даній території розташовуються і реставраційні майстерні, і так зване “собаче кладовище”. Раніше це нікого не бентежило. Більшість присутніх визнали, що в будь-якому разі, храм у згаданому місці точно не завадить. 

Головний архітектор міста Мездрін В.М. зазначив:

“Основним є питання облікової документації. Зараз ми можемо активно розглядати, обговорювати, вносити корективи… Коли Міністерство культури схвалить вихідні дані і всі процедури будуть завершені, зможемо перейти до виконання.”

У деяких представників громадськості складається враження, що це просто спроба публічно показати свою згоду та підтримку стосовно даного питання в той час, коли саме Управління архітектури 6 (!) разів відмовляло у наданні містобудівних умов та обмежень. Саме це й гальмувало процес.

Міський голова Райкович А.П. також виступив за створення нового собору в Кропивницькому, наголосивши, що православні храми є окрасою міста. Була висловлена думка, що діяти можна виключно в рамках діючого законодавства, максимально виважено. Він також повідомив, що тема Української єдиної помісної церкви обговорювалася з президентом, який вітає подібні ініціативи. Кошторису поки немає, але за словами очільника міста, для реалізації мети потрібно буде приблизно 3 мільйони доларів. 

Вирішальне слово на даному етапі залишається за міською владою.

Єпископ Київського патріархату в Кропивницькому владика Марк також виступив з невеликою промовою:

“Будівництво кафедрального собору є дуже важливим питанням. Це лише початковий етап. Ми подали даний проект на узгодження в Київ. Жодних проблем поки не бачу. Слід розуміти, що це гарна нагода для нас втілити спільними зусиллями його в життя. Окрасою будь-якого міста є храми. Пропоную розпочати цей шлях.”

Громадський активіст ГО «Бойове братерство», учасник АТО, Олег Кокуленко звернувся до присутніх наступним чином:

«Зараз йде війна. Ми маємо будувати нову країну. Я не хочу, аби цей процес затягувався та банально заговорювався. Прошу максимально посприяти якнайшвидшій реалізації ініціативи. Нам потрібен свій храм. І не потрібно прив’язуватися до надання чи ненадання томосу українській церкві»

Начальник Управління містобудування та архітектури В. Мездрін відповів, що зараз розглядається власне план проекту, а головне рішення прийматиметься в столиці.

Громадський активіст Підковський Г.Б. зауважив:

«Мені імпонує принаймні те, що ми дійсно серйозно обговорюємо перспективи створення храму УПЦ КП у Кропивницькому. Є велика надія, що всі побажання будуть враховані і ми таки знайдемо єдине позитивне рішення. А щодо адміністративної частини – сподіваємось, сподіваємось на видачу містобудівних умов і обмежень».

В результаті містобудівна рада майже одноголосно підтримала запропонований план проекту за виключенням однієї особи, котра вважала за потрібне утриматись. Тепер залишається чекати рішення по видачі містобудівних умов та обмежень для того, аби процес створення собору УПЦ КП дійсно запустився.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: