Міський портал новин Кропивницького

Чи вирішать проблему з літніми майданчиками у Кропивницькому?

Дане питання не оминули увагою на нещодавно проведеній комісії з демонтажу тимчасових споруд (ТС). Адже рано чи пізно, проблему вирішувати доведеться.

33

Проблема з літніми майданчиками в нашому обласному центрі не нова. Можливо, їй просто приділялося значно менше уваги ніж того варто, або ж це робилося цілеспрямовано.

Справа в тому, що в Кропивницькому встановлено дуже багато таких стаціонарних або тимчасових пунктів ресторанного господарства. За своє розміщення на землях і об’єктах благоустрою комунальної власності вони мають сплачувати кошти в міський бюджет, як це і відбувається у всіх цивілізованих країнах. У Кропивницькому тримати руку на пульсі стосовно цього питання мають відповідні виконавчі органи, зокрема, Управління торгівлі.

Загальновідомо, що далеко не всі слухняно притримуються букви закону. Хоча у відповідних документах чітко прописаний порядок встановлення відкритих літніх майданчиків з прив’язкою до стаціонарного об’єкту і без неї. Так, рішення про погодження розташування літнього майданчика приймається спеціально створенною Конкурсною комісією при міській раді, яке потім затверджує своїм рішенням Виконавчий комітет Міської ради. Також визначається плата за користування окремими конструктивними елементами благоустрою, на яких розміщується літній майданчик.

Все це розширено подається у документі під назвою “Положення про порядок користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності міста Кіровограда під розміщення відкритих літніх майданчиків для здійснення підприємницької діяльності”.

Як це часто буває, не всі суб’єкти господарювання дотримуються задекларованих норм і положень. В тому числі, це може стосуватися як законності розміщення, так і відповідної сплати коштів у міський бюджет. Подекуди зустрічаються випадки, коли підприємці відкрито заявляють, що нічого не сплачують і робити цього не збираються.

Ось фіксована в законі формула, за якою має здійснюватися плата:

Де:

Чи всі дотримуються прописаного обов’язку – нелегке й спірне питання. Чому так відбувається? Відповідь проста – інформації про укладені договори на користування місцями комунальної власності для розміщення літніх майданчиків немає у вільному доступі.

Так, 10 вересня 2018 року, на комісії з демонтажу тимчасових споруд, депутат міської ради Олександр Цертій звернувся до начальника Управління по сприянню розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення Кіровоградської міської ради з проханням підготувати звіт про кількість розміщених літніх майданчиків в місті загалом і про те, зі скількома суб’єктами господарювання укладено угоди. Це може дати можливість проаналізувати ситуацію і скласти загальну картину того, що насправді відбувається

“Існують в нашому місті також проблеми з літніми майданчиками. Є певний прописаний порядок розміщення. Відповідно до цього у нас є виконавчі органи, зокрема, Управління торгівлі, яке має контролювати процесс укладання договорів на користування місцями комунальної власності. Таким чином має наповнюватися міський бюджет. Пропоную на наступному засіданні заслухати звіт Управління торгівлі відносно того, скільки укладено таких договорів та з якими суб’єктами господарювання, аби зрозуміти – які літні майданчики зараз у нашому місті знаходяться в правовому полі. Загалом розміщено їх у місті дуже багато, але наразі немає повного розуміння, скільки саме розміщено у відповідності до затвердженого міською радою Положення. Треба чітко знати, скільки коштів за це отримує місто. Гадаю, така інформація буде більш ніж корисною. Адже одні розміщують їх законно, інші не сплачують абсолютно нічого. Отже, цим питанням слід займатися комплексно і системно”, – зазначив депутат Цертій О.М.

Ми ж чекатиме на 17-те вересня, адже саме тоді планується чергове засідання комісії з демонтажу тимчасових споруд, на яку начальник Управління торгівлі обіцяв підготувати відповідний звіт. За ним можна бути оцінити ситуацію в місті, а також роботу даного органу.

 

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: