Міський портал новин Кропивницького

“Правила” торгівлі у Кропивницькому

На ласу ділянку землі вже встигли "розігратися апетити" у певних осіб.

25

У Кропивницькому в мікрорайоні Шкільному, по провулку Кріпосному вже не один рік здійснює підприємницьку діяльність багато осіб-підприємців. Безумовно, для цього існують певні правила і норми, яких зобов’язані дотримуватися бізнесмени в процесі своєї діяльності. Відповідні органи мають тримати під контролем дане питання, зокрема Департамент з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій. Головне, щоб прописані в законі догми стосувалися всіх без виключення і не залишалося жодного місця для будь-якої вибірковості.

Так, на провулку Кріпосному, біля будинку №19 нещодавно припинила свою діяльність торгова овочева палатка. Департамент з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Міської ради міста Кропивницького прийняв рішення про зняття з обліку даного об’єкта торгівлі, посилаючись на порушення Правил благоустрою:

До цього на місце виїжджав начальник Управління торігвлі С.Горбовський. Він оглядав дану торгівельну палатку. Ось, що розповідає продавчиня овочевої точки Ірина:

“Вони приїхали. Пан Горбовський почав задавати різні питання. Почали перевіряти документи. Мені наказали збиратися. Я була розгублена. Не знала, що робити далі”.

Відтак територію звільнили й привели до ладу, щоб у майбутньому засадити ділянку квітами. Уваги також заслуговує те, в якому стані залишили місце підприємці після того, як їх змусили покинути місце своєї діяльності. Хотілося б, аби такої відповідальності притримувалися усі бізнесмени міста:

Втім, як кажуть у народі, “музика грала не довго…” Не встигла ділянка звільнитися, як на неї вже почали претендувати інші особи. Зокрема, підприємець ФОП Дехтярьов, відомий у місті своєю скандальною забудовою на Набережній. Ним було написано звернення на дозвіл розмістити на провулку Кріпосному, біля будинку №19 тимчасову споруду, простіше кажучи, – МАФ. Але навіть на вищезазначеному фото чітко видно, що зовсім поруч знаходиться каналізаційний люк, де проходять водоканалізаційні мережі прилеглого житлового буднику. Отже, в разі спорудження там МАФу і закладення фундаменту, унеможливиться проведення ремонтних робіт в проблемних зонах каналізаційної системи. Овочева палатка, що стояла тут раніше не несла своєю присутністю подібних ризиків.

Документ наразі знаходиться на розгляді в Управлінні містобудування та архітектури.

Зрозуміло, що підприємці будуть мати велике бажання “заставити” тимчасовими спорудами таке вигідне для торгівлі місце, незважаючи на те, що для містян було б краще відвести його під розсадження трави та квітів.

Сподіваємося, не виникне ситуації, коли певним особам почнуть забороняти здійснювати свою діяльність у відведеному місці для того, щоб розпочати її іншим. Ймовірно, питання розміщення МАФу в провулку Кріпосному ще буде підніматися неодноразово.

Ми й надалі будемо пильно слідкувати за подальшим розгортанням подій в цьому районі. Далі буде…

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: