Міський портал новин Кропивницького

Прес-конференція у Кропивницькому: “Опозиційний блок” проти УЗЕ. Де шукати правду?

Вчора, 10 вересня, відбувся брифінг на тему: "Політрепресії проти депутатів міської ради"

47

Ініціаторами даної прес-конференції виступили депутати міської ради від Опозиційного блоку, а саме: Ніжнікова Анна Олександрівна – голова фракції Опозблоку в міській раді Кропивницького, депутати Опозблоку Ларін Анатолій Сергійович та Линченко Максим Дмитрович.

Зустріч була призначена обговоренню питання по діяльності Управління захисту економіки (далі – УЗЕ) в Кіровоградській області, зокрема, її очільника – Духна Володимира Миколайовича. Ніжнікова А.О. розпочала з того, що посилаючись на джерела інформації зі ЗМІ, звинуватила пана Духна в брудних методах роботи та численних провокаціях. Разом з тим, наведені депутатами в режимі слайд-шоу дані, поки не були доведені в суді. Об’єктивно, виглядає все це як ймовірне перешкоджання діям УЗЕ.

“Я знаю, як приходять здійснювати обшук. Без ухвали суду. Залякуючи, вимагають відчинити двері. Залякують тим, що приїде МНС і буде їх виламувати. Приходять без посвідчень. На обшуки запрошуються поняті без паспортів, без встановлення особи. Чи такою ми хотіли бачити боротьбу з корупцією? Не такої поліцейської реформи ми очікували” – зазначила голова фракції “Опозиційного блоку” в міській раді Ніжнікова А.О.

Знову ж таки, ніяких безапеляційних доказів щодо висловленої інформації надано не було.

Інінціатори брифінгу жодним словом не згадали про не так давно затриманого посадовця Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції при міській раді Кропивницького, кандидатура якого, в свій час, була підтримана представниками фракцій “Опозиційного блоку” та “Нашого краю”. Наразі його підозрюють у скоєнні правопорушення за ч.3 ст. 368 КК України (отримання хабара).

Натомість не обійшли увагою останній випадок затримання депутата міської ради (фракція БПП) Юрія Деркаченка. Чиновника “на гарячому” затримали працівники УЗЕ спільно зі слідчим відділом Кропивницького ВП ГУНП за фактом вимагання неправомірної вигоди розміром у 5500 доларів.

Виникає закономірне питання: що ж конкретно не до вподоби організаторам прес-конференції?

На прес-концеренції висловлювалися припущення щодо незаконної діяльності вище згаданого органу (УЗЕ). Була наведена й продемонстована деяка інформація.

Тепер будемо чекати на коментар з боку управління УЗЕ, котрі, поки що, не коментували ці заяви і гучні затримання посадовців та депутатів.

Присутній на зустрічі депутат міськради А. Ларін відкрито розповів про те, яким чином можуть здійснюватися незаконні дії з метою «підставити» тих чи інших осіб з боку працівників УЗЕ, посилаючись на прецедент, що стався у Львівській області. Але яке відношення ця ситуація має до справ у Кропивницькому? Логічний ланцюжок так і не зав’язався.

Присутній журналіст мав змогу задати питання представникам “Опозблоку”, намагаючись дізнатися загалом про мотивацію, якою керувалися ініціатори, організовуючи брифінг.

Кореспондент: ”Ви багато розповідали сьогодні про політичні репресії і тиск на опозицію. Ви називаєте себе опозицією, але разом з тим, заступник міського голови з питань освіти і медицини пані Дзюба – представниця “Опозблоку”. Так само, як і начальниця управління освіти Лариса Костенко. Ви, Ганно Олександрівно (Ніжнікова), стали директором 32 школи мабуть теж невипадково, адже всі знають що коаліція, тобто більшість в міській раді утворена саме на базі “Опозиційного Блока” та “Нашого Краю”.

Максим Линченко: “Шановний, по-перше в нашому законодавстві ніде не прописано, що в місцевих радах є коаліція, більшість, меншість і так далі… Друге. Представляти політичну силу можуть тільки народні обранці, котрі пройшли від цих політичних сил, або які є її членами. Наскільки мені відомо, вищезазначені особи (Н.Дзюба та Л.Костенко) вони не є членами партії “Опозиційний блок” і не представляють цю політичну силу.

Натомість у захист Анатолій Ларін промовив:

“Тема наших зборів стосується незаконної діяльності УЗЕ. І тиск не на опозицію, а тиск на депутатів загалом, вибачте…”

Одна ремарка: згідно даних ЦВК на останніх місцевих виборах 2015 року нинішній заступник міського голови Дзюба Наталія Василівна балотувалась як член політичної партії «Опозиційний Блок», а на останній сесії міської ради заяви про тиск та депутатський запит про незаконні дії працівників УЗЕ були зроблені фракцією депутатів “Опозиційного блоку”. Далі – робіть висновки самі…

Можливо, в стінах міської ради дійсно стартувала антикорупційна компанія, і саме це не влаштовує провладну більшість (коаліцію), яка нині керує містом.

Боротьба з корупцією є одним із головних пріорітетів у нашій державі, на місцевому рівні зокрема. Слід розуміти, що деякі чиновники усіма можливим способами будуть опиратися ефективній роботі, приміром, того ж УЗЕ. Адже така діяльність може нести безпосередньо загрозу не тільки перебуванню у владних кабінетах, а й навіть на волі.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: