Міський портал новин Кропивницького

У центрі Кропивницького споруджують МАФ, який підпадає під демонтаж: хто, як і чому?

71
Торговий павільйон на Набережній демонтувати поки не поспішають.

Проблема розповсюдження МАФів у нашому місті неодноразово обговорювалась громадськістю та місцевими політиками. Кропивницькі чиновники та Спецінспекція наголошували на тому, що ефективно боротимуться проти незаконно розміщених торгових павільйонів. Керуючись принципом “Закон один для всіх”, не повинно бути жодних виключень.

Але, як це іноді буває у наших посадовців, задекларовані принципи ще не можуть означати їх обов’язкове виконання, а слова подекуди розходяться з реальними справами. Яскравий тому приклад – МАФ, що розташовується прямо на Набережній міста Кропивницький. Виник він там не сьогодні, а точніше, у 2015 році. Саме тоді була видана паспорт-прив’язка на даний торговий павільйон міським управлінням архітектури (від 30 жовтня 2015 р.) ФОПу Дехтярьову.

Протягом двох (!) років МАФ займав місце на Набережній незаконно, втім демонтажу містяни так і не дочекалися. За цей час в міський бюджет не сплачувалося жодних коштів, адже ніяких договорів про оренду землі не укладалося. За таких умов, було б цілком логічно знести згадану вище споруду. Тим паче, що підстав для цього більш ніж достатньо. Але у вирішальний момент, на засіданні комісії з демонтажу ще в минулому році приймається рішення про відкладення цього питання. Очікувано, до його розгляду так і не повернулися. МАФ залишився на своєму місці, а згодом, його почали облаштовувати і добудовувати. Ось, як це місце виглядає зараз:

Як бачимо на фото, фундамент вже забетоновано. Виникає закономірне питання: а чи підпадає така споруда під визначення МАФу? І хто зараз надає дозволи на продовження будівництва цього павільйону? В чому його особливість або, можливо, винятковість?

Начальник управління містобудування та архітектури Вадим Мездрін запевнив, що ніяких дозволів на продовження будівництва не надавав:

“Зрозумійте, порядок денний формує комісія з демонтажу. Наше управління ніяких дозвільних документів не видавало. Треба відвідати це місце й оцінити ситуацію”.

В свою чергу, комісію з демонтажу тимчасових споруд очолює заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Грабенко. До цього посадовець зазначав, що розглядається варіант пристосування скандальної споруди під майбутню реконструкцію Набережної.

Чи потрібен містянам черговий МАФ у мальовничому місці біля річки, яке покликане дарувати естетичну насолоду й служити місцем для відпочинку – риторичне питання. Особливо, зважаючи на те, що згідно чинного законодавства проводити будівництво дозволяється лише за 50 метріввід річки. Цією нормою відверто знехтували.

Провести демонтаж споруди на Набережній нічого не заважає. Проте, ймовірно, щось стримує.

Сподіваємося, це питання неодмінно буде винесене на найближчому засіданні комісії з демонтажу тимчасових споруд, яке заплановане на 6-е вересня. Прожектор пильно слідкуватиме за ходом подій і обов’язково проінформує, яка ж доля чекає на забудову в районі Набережної. Зокрема, чи законним є її розміщення надалі.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: