Міський портал новин Кропивницького

У Кропивницькому свіжовикладену щебневу дорогу комунальники засипали асфальтованими відходами

80

 

На тільки-но розрівняну дорогу накидали асфальтне сміття.

Ні для кого не секрет, що район Новомиколаївки у Кропивницькому (як і більшість приватних секторів міста) досить часто потерпає від затоплення доріг під час великих злив. Найбільш гостро це торкнулося вулиці Слов’янська, жителі якої тривалий час намагалися вирішити проблему самостійно: вони засипали проблемні місця (ями глибиною до метра) різноманітними будівельними матеріалами, аби хоча б частково врятувати ситуацію. Зрозуміло, що надовго такого “ремонту” не вистачило і містяни звернулися за допомогою до місцевого громадського діяча О.Крившенка з проханням посприяти вирішенню проблемного питання. Той, в свою чергу, будучи також жителем Новомиколаївки, прекрасно зрозумів і розділив розпач мешканців та відразу відгукнувся.

В критичному стані перебувала не вся вулиця, а лише її відрізок довжиною до 100 метрів. На ньому постійно сходиться велика кількість води після дощу. До того ж, на кожному кроці зустрічаються глибокі пробоїни, що ще більше погіршує ситуацію.

Громадський активіст разом зі своїми однодумцями закупили й привезли 2 КрАЗи бутового каменю і 2 КрАЗи великого щебню, щоб привести дорогу до ладу. Після цього було вивезено двома такими ж важкими вантажними автомобілями все будівельне сміття, що раніше засипалося людьми в ями.

Отже, дорогу розрівняли. Здавалося, питання повністю вирішене і відтепер містяни не будуть потерпати від незручностей після кожної зливи на своїй вулиці. Автомобілі отримали змогу пересуватися в нормальному режимі, і жителі в цілому залишилися задоволеними і вдячними ініціаторам проведення даних робіт.

Тим часом неподалік вул. Слов’янської, проводиться капітальний ремонт дороги по вул. Короленка. Комунальники звернули увагу на те, що проїжджий шлях по вул. Слов’янській розрівняли і вирішили також долучитися до модернізації даної дороги, наклавши на свіжовикладений щебінь і бутове каміння, асфальтні відходи з вул. Короленка. Навіщо це було зроблено, містянам не до кінця зрозуміло, адже одна справа, коли асфальт укладають за допомогою обкатної машини і він міцно тримається, і зовсім інша, – коли асфальтне сміття з іншої дороги просто кладуть поверх розрівняної частини. На подальшу територію, яку не засипали щебнем, також наклали старий зрізаний асфальт.

За таких умов існує ризик, що після декількох злив він просто вгрузне в землю й утворить, м’яко кажучи, велику нерівність. Мешканці замість розрівняної дороги можуть отримати суцільний кочковий проїжджий шлях, а зусилля й робота активістів виявиться марною.

“Створили проблему там, де її не мало бути. Або вже б укладали новий асфальт так як потрібно, або узагалі б залишили просто розрівняну дорогу, як ми хотіли до того. А тепер незрозуміло, як ці асфальтні відходи будуть реагувати на дощі. Тим паче там, де його поклали просто на землю. Побачимо…” – прокоментував місцевий житель Олексій.

Будемо сподіватися, ситуація з дорогою по вулиці Слов’янська таки вирішиться і жителі отримають у користування добре облаштований проїжджий шлях, де вже не буде сходитися велика кількість води після кожної зливи.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: