Міський портал новин Кропивницького

Мітинг обурених батьків у Кропивницькому: скільки ще триватиме безлад у школах?

103
Сьогодні, 30 серпня, відбувся мітинг батьків школярів з метою розширення фінансування груп продовженого дня. Люди висловили обурення зривом тендерів щодо закупівель дидактичних матеріалів та поборами в школах.

На площі біля міської ради відбувся мітинг, основною метою якого було привернути увагу міських чиновників до існуючих проблем в освітній сфері нашого міста. Люди скаржаться, що ремонтні роботи в шкільних приміщеннях не проводилися належним чином. Основний фінансовий та моральний тягар ліг на плечі батьків, котрі змушені самі вирішувати ці питання, якщо хочуть, аби їхні діти навчалися в нормальних умовах.

Але до проведення й організації мітингу батьків спонукали навіть не шкільні побори, а патова ситуація, що виникла через недостатнє фінансування груп продовженого дня з української мови. Батьків обурила нещодавна заява Управління освіти Кропивницького про те, що наразі українською мовою в побуті спілкується 70% сімей. Людям незрозуміло, звідки були взяті дані цифри. Більше того, в них виникає підозра, що це просто привід зекономити на фінансовому забезпеченні вивчення рідної мови для школярів.

Про мітинг було оголошено ще минулого тижня. В понеділок-вівторок директори шкіл призначили батьківські збори на час, що фактично співпадав із початком зібрання демонстрації біля міськради. Випадковість це чи ні – залишається тільки здогадуватися. Але факт залишається фактом.

Пані Світлана розповідає:

“Моя дитина навчається в школі №18. На наш навчальний заклад виділили кількість груп продовженого дня менше, ніж самих учнів. Я тільки-но приїхала з батьківських зборів. Складається ситуація, що в нас дітей, які хочуть відвідувати групи продовженого дня, набагато більше. Наприклад, для мене це дуже важливо, адже я працюю, чоловік теж на роботі допізна. Що нам робити? Класний керівник сказала, що зараз є змога виділити тільки місця на 12-х дітей з класу. Загальна кількість учнів у класі – 34 особи. 20 дітей розраховують на групи продовженого дня. Що це означає? Проста арифметика: двадцять мінус дванадцять – це вісім дітей, на яких не передбачене відвідування за таких умов. Це другий клас. Залишити таку маленьку вдома саму я не можу. Вчителі розводять руками, але не можуть нічого вдіяти і змінити ситуацію. Групи продовженого дня скоротили настільки, що батьки просто в розпачі розводять руками. Складається враження, що наші діти не потрібні нашій освіті. Я вже мовчу про те, що, на скільки я зрозуміла, українська мова теж не буде поділятися на підгрупи. Це означає, що предмет української мови для нас неважливий?”

Свої вимоги батьки зафіксували документально, у вигляді петиції, котру збираються направити на розгляд депутатам міськради та міському голові:

Батьки також масово скаржаться, що вже неодноразово зверталися за допомогою та роз’ясненнями до начальника Управління освіти Кропивницького Костенко Л.Д., втім, їхня позиція була проігнорована.

Невдовзі мітингувальники домоглися зустрічі з міським головою в конференц-залі, в будівлі міської ради, де й відбувся подальший діалог.

Не оминули увагою також питання контролю справедливого фінансування закладів освіти міста, що здійснюється Управлінням освіти. Очільник міста Райкович А.П. відповів з цього приводу наступним чином:

“Ви розумієте, що ви говорите? Ви звинувачуєте в тому, що виділені кошти витрачаються невідомо куди?”

Відповідь доповідача Євгенії Захарченко:

“А чому тоді з нас як батьків вимагають гроші в школах?”

Відповідь Райковича А.П:

“Не перебивайте міського голову, будь ласка. Назвіть мені прізвища тих, хто вимагає. І не брешіть, будь ласка, громаді, що вимагаються кошти. Немає такого в школах. Це заборонено категорично. А якщо гроші вимагають, звертайтеся офіційно до міського голови.”

Мама одного зі школярів заявила, що особисто півтора місяці тому сплатила 1500 грн на ремонт класу в 11-й школі через те, що хоче, аби її дитина навчалася в нормальних умовах. Жінка зазначила:

“Не знаю, як так вийшло, що клас у 11-й школі був доведений до такого стану. По-іншому як хлів його назвати не можна. Тому я здала кошти на ремонт”.

“То не здавайте!” – відповів міський голова.

Подальше обговорення було вирішено перенести на 14.00. Відбудеться воно у 426-му кабінеті, в будівлі міської ради. На нього також мають прибути директори .

Андрій Клочек - журналіст Андрій Клочек – журналіст

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: