Міський портал новин Кропивницького

Кому дійсно небайдужа доля дитячих майданчиків у Кропивницькому

20

Комплекси для дітей встановлюються, але дбати про них нікому.

Історично в нашій країні так склалося, що напередодні кожних виборів політики, або ж кандидати в депутати різних рівнів намагаються отримати певні бонуси перед громадськістю шляхом встановлення дитячих майданчиків. Кропивницький не є виключенням. Ініціатива дійсно гарна й покликана приносити користь людям.

Але найчастіше, після урочистого відкриття комплексів, більшість просто забуває про їх існування. Оскільки такі локації не перебувають на балансі в міській раді (як це зустрічається в інших містах України), в Кропивницькому даними майданчиками опікуватися нікому.

За таких умов, на допомогу мешканцям приходять інші небайдужі громадяни, котрі мають змогу і бажання забезпечити належне функціонування дитячих майданчиків. Приміром, вони за власні кошти купують фарбу та докладають чималих зусиль, щоб провести необхідні ремонтні роботи. Все це робиться, насамперед, для того, щоб малеча часом не травмувалася і мала всі умови для проведення свого дозвілля у гарно облаштованих місцях відпочинку. Разом з тим, встановлюються турніки для дітей більш зрілого віку та лавки для батьків.

У Кропивницькому цього літа було облаштовано, відремонтовано та модернізовано дитячі споруди на провулку Сергія Котового, вулиці Кавказькій та на вул. Бобринецький шлях, де в суботниках брав активну участь небайдужий громадський діяч Олександр Дудін. Він відгукнувся на прохання містян посприяти приведенню в порядок вищевказаних майданичків:

По вулиці Куропятнікова №23 свою допомогу громаді запропонував Роман Агліулін:

Дитячим майданчиком на перехресті вулиці Курганної та Глинки (р-н Олексіївки) опікувався Ігор Гребенюк:

В цьому випадку все розпочалося із звичайного посту в Фейсбуці дівчиною, в якому та несамовито обурювалася, м’яко кажучи, “незадовільним” станом дитячого майданчика на Олексіївці. Між мешканцями виникло жваве обговорення стосовно цбого питання, але до реальних конкретних дій вдався один Ігор Гребенюк. Він організував привіз піску, фарби тощо і разом з іншими жителями приступив до роботи. Невдовзі Ігор допоміг встановити гойдалки і дитячі “гірки”, за що отримав подяку від більшості батьків даного району.

В районі Новомиколаївки, а саме, на вулиці Панаса Михалевича, дитячий майданчик встановив громадський діяч Олександр Крившенко. Щоправда, знайшлися “добродії”, котрі облили встановлений комплекс невідомою речовиною. Але це не завадило йому разом зі своїми однодумцями ще раз відремонтувати локації і встановити там камери відеоспостереження з метою не допустити в майбутньому пошкодження майданчику для дітей:

Отож, проблема догляду за дитмайданчиками насправді існує і її необхідно вирішувати. Поки що функцію по утриманню комплексів взяли на себе громадські діячі без будь-якого сприяння з боку місцевої влади. Мешканці сподіваються, що небайдужих людей насправді в рази більше, аніж це здається на перший погляд, а міська рада рано чи пізно таки займеться фундаментальним розглядом цього питання.

Андрій Клочек - журналіст  Андрій Клочек – журналіст

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: