Міський портал новин Кропивницького

Віктор Френчко – перший лауреат міської художньої премії імені Бориса Вінтенка

13
У Кропивницькому лауреатом художньої премії імені Вінтенка став автор пам’ятника першому міському трамваю. З 1973 року майстер живе і працює в нашому місті.
Фото «Утренний город»

 

Із 3 травня по 15 липня 2018 року відділ культури і туризму міської ради Кропивницького приймав заявки на участь у конкурсі. Протягом цього часу надійшли документи лише на одного претендента – Френчка Віктора Васильовича, які і розглянула комісія. Члени комісії одноголосним рішенням визнали його першим переможцем конкурсу міської художньої премії імені Бориса Вінтенка.

Довідка: Френчко Віктор Васильович народився 6 серпня 1949 року в селі Підзамочок Бучацького району Тернопільської області. Член Національної Спілки художників України з 2012 року, скульптор. Лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «Національна традиція».

Створені Віктором Френчком самостійно та у співавторстві і встановлені в Кропивницькому та інших містах і селах пам’ятники, пам’ятні знаки правоохоронцям, козакам, полеглим воїнам і скорботним матерям.

Віктор Френчко є автором пам’ятників пілоту Петру Вересоцькому, першому трамваю  Єлисаветграда, кошовому отаману Івану Сірку, козаку Головку, Євгену Маланюку й Надії Тобілевич-Тарковській, багатьох барельєфів, меморіальних дошок.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: