Міський портал новин Кропивницького

Боротьба з «Кропивницькою МАФовою лихоманкою»: діяльність чи імітація?

79

Депутати з «УКРОПу» й «Опоблоку» гальмують усі спроби колег вирішити питання незаконного розміщення МАФів, а начальник Управління по сприянню розвитку торгівлі вперто не помічає кричущих порушень. Під демонтаж підпало всього шість об’єктів в той час, коли нелегальними торговими спорудженнями переповнене все місто.

В Кропивницькому гостро постала проблема розміщення та встановлення тимчасових споруд – торгових павільйонів, котрі заполонили чи не кожну міську вулицю. На перший погляд, нічого критичного в цьому немає, навпаки – жителі отримують змогу придбати потрібний їм товар у зручному місці, а підприємцям створюється сприятливий клімат для ведення бізнесу та накопичення прибутків. Втім, останнім часом ситуація почала виходити з-під контролю.

Обласний центр у серці України поступово і впевнено перетворюється на китайський Шанхай . Окрім того, зустрічаються непоодинокі випадки спорудження таких МАФів у незаконний спосіб – без сплати податків у міський бюджет. Реагувати на подібні виклики зобов’язане Управління по сприянню розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення в м. Кропивницькому. Але аналіз роботи Управління торгівлі у кропивничан виникає багато запитань. Зокрема, чому, визнаючи явні адміністративні правопорушення, керівництво вищезгаданої установи не вдається до жодних дій? Це, в свою чергу, спонукає містян ставити під сумнів ефективність її діяльності.

Нещодавно, 26 серпня 2018 р., відбулося зaсідaння комісії з демонтaжу тимчaсових споруд для підприємницької діяльності, нa якому й мала вирішитися доля самовільно встановлених павільйонів.
Громадськість насамперед чекала на прийняття рішення щодо встановлених по всьому місту МАФів жовто-зеленого кольору «Холодні напої: квас, мохіто, лимонад», котрі не мають у своєму арсеналі необхідних дозволів (а відповідно, не сплачують податки). Ця інформація заздалегідь була доведена до відома голові комісії Горбовському Сергію Володимировичу.

Але пан Горбовський (котрий, до слова, за час своєї політичної кар’єри, встиг побувати в лавах «Партії Регіонів» і «УДАРу» В.Кличка, а зараз є представником від «УКРОПу») виявив порушення лише в шести торгових павільйонах.

В їх числі не опинилися славнозвісні жовто-зелені МАФи, котрі заполонили весь центр, вулицю Полтавську, район Критого ринку та інші частини міста.

 

Слід зазначити, що на позаминулому сесійному тижні вже розглядався проект рішення щодо впорядкування розміщення тимчасових споруд, підготовлений депутатом міськради О.М. Цертієм. В документі йшлося про вирішення нагальних проблем у цивілізований та законний спосіб. Як не дивно, але за це рішення тоді в повному складі не проголосувала партія «УКРОП» (включаючи самого С.В.Горбовського), злившись із однодумцями з «Опозиційного Блоку».

Під час роботи комісії з демонтажу ТС, Управлінню по сприянню розвитку торгівлі було доручено підготувати перелік тимчасових споруд (серед них і жовто-зелені МАФи, позначені як “Холодні напої: квас, мохіто, лимонад”) з метою їх фундаментальної перевірки. Громадськість очікує на прийняття позитивного рішення протягом тижня.

Маємо певний сумнів, що дані незаконні павільйони клонуються всупереч законодавству, на що закриває очі Управління торгівлі…Так чи інакше, виникає підозра, що демонтажу підлягають лише ті МАФи, котрі не знаходяться під “певним протекторатом» . Інакше важко пояснити саме таку позицію щодо цього питання, адже не помічати настільки яскраво виражених порушень просто неможливо.

«Прожектор” і надалі пильно слідкуватиме за подальшим розвитком подій. Практика показує, що рішення, спрямовані на забезпечення благоустрою мешканців, приймаються лише за широкої уваги громадськості та журналістів, котрі не втомлюються нагадувати посадовцям про виконання їхніх прямих обов’язків.

https://projektor.com.ua/policy/borotba-z-kropyvnytskoiu-mafovoiu-lykhomankoiu-diialnist-chy-imitatsiia/

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: