Перш ніж запровадити в Кропивницькому “вільний” ринок пасажирських перевезень, як обіцяє міський голова Андрій Райкович, містяни пропонують зробити його “прозорим”.  Так,  17 липня в єдиній системі місцевих електронних петицій зареєстровано відповідну петицію “Зупинимо корупцію – виведемо з тіні плату за проїзд в громадському транспорті! Встановимо в громадський транспорт термінали для обов’язкової видачі всім пасажирам квитків в реальному часі!”

Автор петиції Олександр Теплих пропонує  міській раді зобов’язати громадський транспорт обладнати терміналами для роздруківки квитків, в якому повинна бути вся вичерпна інформація – сума, категорія квитка (стандарт, дитячий, пільговий), час і дата, номер і найменування маршруту, держномер транспортного засобу, найменування перевізника, найменування страхової компанії, в якій застрахований пасажир, телефони для скарг і зауважень Управління транспорту міськради та поліції.

А також зобов’язати водіїв видавати всім пасажирам квитки. Затвердити прозору електронну процедуру щомісячної передачі статистичних даних підприємствами в управління транспорту міської ради для формування загальноміської статистики по кожному маршруту і чисельності перевезених осіб за категоріями.

Станом на 21 липня петицію підписали 191 особа з 450 необхідних.

Нагадаємо, що 10 липня міський голова Андрій Райкович заявив про те, що доручив своєму заступнику Олександру Мосіну  підготувати проект рішення про запровадження вільних цін на ринку пасажирських перевезень, що дозволить перевізникам самим встановлювати вартість проїзду.

Проте, як вважає депутат міської ради Олександр Цертій,  встановлення ринкових, тобто вільних цін, можливе лише в тих сферах, де немає державного регулювання.

“Суб’єкти господарювання не можуть вільно надавати свої послуги у цій сфері – адже право на регулярні перевезення надається перевізнику за результатами конкурсу, який проводить Управління розвитку транспорту та зв’язку”, – вважає депутат. – “Організація і проведення цих конкурсів викликає багато нарікань і скарг у суб’єктів господарювання, найбільше це стосується непрозорості , дискримінації окремих учасників, неконкурентної змови основних гравців під час конкурсу, формування конкурсних умов за принципом, коли перемогти в конкурсі можуть лише заздалегідь визначені транспортні компанії”.

“Отже ціни будуть визначати основні гравці на цьому ринку – ті самі перевізники, які багато років працюють в нашому місті. Конкуренції між ними фактично не існує, а Управління розвитку транспорту та зв’язку МРМК проводить по відношенню до них дуже лояльну політику – дозволяючи не виконувати вимоги договорів зокрема щодо встановлення систем GPS моніторингу, порушувати графік перевезень, інтервал руху і не помічати жалюгідного стану більшості транспортних засобів перевізників”, – переконаний Олександр Цертій.