Міський портал новин Кропивницького

З іменинами, рідне місто!

97

Два роки тому наше рідне місто вперше здобуло пристойну, а саме головне українську назву. Цей день настав майже не через три століття. Навіть появу нашого міста москалі прив’язали до будівництва свого форпосту колоніальної фортеці. А хіба раніше тут була пустка, чи   тут не було  нас українців: козаків, селян, містян і всякого іншого люду?

Фортецю   почали будувати на вишині, на лівому березі  Інгулу, вільному від поселень . 1740 року за Білградською  мирною угодою цей берег з турецького став українським та перейшов під юрисдикцію Запорозької Січі,  автономного самоврядного державного державного утворення. Воно не мало лише одної державної ознаки – власної грошової одиниці. Та прийшли москалі і відібрали все: землю, волю, церкву, кордони та самоврядування, почали забороняти мову.

Не нагадуючи про перші колоніальні назви, що є  «історичними», бо все що є хорошого і погаго в історії є історичним, місто врешті –решт здобуло першу історичну назву від Прізвища Великого Українця Марка Кропивницького. Ця людина здійснила подвиг – на загарбаній українській землі в тодішньому єврейсько-російському місті, в ім’я утверження української національної ідеї  і  створила український професійний національний театр. Пізніше стала першим виконавцем нині народної пісні на музику Данила Крижанівського та слова Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий». Завдяки цьому українська нація  відбулася, затвердилися і вистояла. З іменинами місто Кропивницький!

Знаковим є те, що на протягом  2014-2016 років саме  Товариство відродження Української Нації широко та послідовно боролася за цю українську назву міста.

Слава Україні! Героям слава!

Від імені Проводу Товариства відродження Української Нації

Анатолій Авдєєв, Володимир Каніковський, Ігор Смичек, Олександр Сікорський.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: