У міськраді Кропивницького не хочуть включати громадськість до комісії з питань зелених насаджень.

Про це під час акції екоактивістів проти масового знищення здорових дерев у Кропивницькому, заявивзаступник міського голови Олександр Грабенко. Так чиновник відповів на  запитання учасників акції з приводу можливості включити громадських активістів до комісії з питань визначення стану зелених насаджень та їхньої відновної вартості.

Хоча згідно з постановою Кабміну “Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах України”, до комісії можуть входити представники заявника, власника земельної ділянки (користувача), компетентного органу, територіального органу Держекоінспекції, а у разі потреби – балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень.  Громадськість має право брати участь в комісії, яка обстежує зелені насадження, на правах користувача земельної ділянки, чи можна сказати – власника. Адже якщо мова йде про землі комунальної власності, то їхнім власником є громада.

Голова громадської ради при ОДА Олександр Гавриленко повідомив у Фейсбуці, що  офіційно зареєстрував вимогу негайно створити тимчасову комісію з розгляду питання недоцільного й неправомірного знищення дерев у Кропивницькому та включити до неї представників громадськості.

За словами активістки, голови ГО “Озеленення Кропивницький” Надії Паливоди, останнім часом проблема спилювання в місті цілком здорових, не сухих дерев набула загрозливих масштабів. А тим часом в місті пилялися дерева по вулиці Тютюшкіна, де влада розпочала асфальтування вулиці. Кропивницький впевнено перетворюється у місто пеньків.