Міський портал новин Кропивницького

Кузьменко не прикриватиме хабарників в ОДА

104

Голова Кіровоградської ОДА закликав поліцейських прикласти максимум зусиль до розслідування фактів, за якими минулого тижня було оголошено про підозру двом посадовцям адміністрації, та невідворотного покарання для винних.

– Непоодинокі, на жаль, випадки, коли як представники місцевого самоврядування, так і виконавчої гілки влади, чиновники, підозрюються в отриманні неправомірної вигоди, хабарів. Я закликаю представників правоохоронних органів прикласти максимум зусиль для того, щоб ті факти, про які ми з вами дізналися на минулому тижні, були розслідувані, для того, щоб суспільство дізналося про суть цих злочинів, щоб покарання винних було незворотнім, і було настановою всім, хто знаходиться на державних посадах, – зазначив Сергій Кузьменко, звертаючись до керівництва обласної поліції сьогодні, 9 липня.

1530800603_18035

У минулий четвер, 5 липня, під час отримання 10 тис. грн. «неправомірної винагороди» була затримана посадовиця одного з департаментів ОДА. Як повідомили в Управлінні захисту економіки (УЗЕ) в області, гроші вимагала за сприяння та прискорення підписання договору на постачання і монтаж відповідного обладнання.

За інформацією з власних джерел сайту «Весь Кіровоград», мова може йти про встановлення кількох нових дверей у приміщеннях департаменту соціального захисту. Ленінський районний суд обрав для посадовиці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 52860 гривень.

Наступного дня в прокуратурі повідомили про оголошення підозри одному з керівників обласного Управління капітального будівництва – його обвинувачують у службовій недбалості, яка завдала бюджету збитків на понад мільйон гривень під час реставрації обласного художнього музею. Чиновник офіційно прийняв у підрядників устаткування, яке на момент розрахунків фактично не було придбано і встановлено.

Також завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо підрядника та субпідрядника робіт, які завищили вартість придбаного та встановленого устаткування. Справи передані до суду.

Тоді ж, у п’ятницю 6 липня, за фактом вимагання неправомірної вигоди працівники УЗЕ затримали Олександра Рацула, депутата Фортечної районної ради міста Кропивницького. Його підозрюють у вимаганні та отриманні 5 тисяч доларів від підприємця за сприяння прийняттю рішення міськвиконкому обласного центра про надання в оренду п’яти земельних ділянок під розміщення білбордів.

36759649_928483977332402_1656387307734827008_n
Олександр Рацул. Фото – “Центральноукраїнський антикорупційний офіс”

За однією з версій, гроші мали бути розподілені між членами постійної комісії міської ради Кропивницького з питань реклами. Рацул також є керівником ТOВ «Рекламне Агенствo Рік-Медіа» та завідує кафедрою соціальної роботи, соціальної педагогіки та психології Центральноукраїнського державного педагогічного університету. Ленінський районний суд призначив запoбіжний захід у вигляді застави у 80 прoжиткoвих мінімумів (біля 141 тис. грн.). Прокуратура клопотала про тримання під вартою.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: