Міський портал новин Кропивницького

Не школами єдиними: автостанції Кіровоградщини – ще одна схема збагачення Табалова

89
Не школами єдиними: автостанції Кіровоградщини - ще одна схема збагачення Табалова

Останнім часом на антикорупційних порталах та в місцевих ЗМІжурналісти підняли тему про те, що з року в рік управляння освіти Кропивницького закуповує для харчування дітей продукти у фірми з орбіти секретаря міськради Андрія Табалова. При цьому, закупки завжди відбуваються за завищеними цінами, а на якість продуктів харчування батьки учнів скаржаться все частіше. Однак, незважаючи на це, шансів у інших постачальників виграти тендер немає, адже діє роками напрацьована схема, завдяки якій міськрада Кропивницького вже багато років є годівницею родини Табалових.

Однак, це не єдиний напрямок схем Табалових, які вони реалізують завдяки причетності до влади.

Так, на сьогоднішній день родина Табалових є монополістом на ринку послуг, що надають автовокзали Кіровоградщини.

Як з’ясували розслідувачі сайту «Наші гроші», 18 з 24 автовокзалів Кіровоградської області належать фірмі «Кіровоградавтотранс». Майже всі  приміщення автостанцій викуплені власниками, тільки 20% з них знаходиться в оренді «Кіровоградавтотрансу».

За інформацією Кіровоградської ОДА станційний збір коливається в межах від 12 до 18%.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, «Кіровоградавтотранс» заходиться за адресою Олександрійське шоссе, 1, що збігається з адресою Кропивницького автовокзалу №1.

Кіровоградавтотранс

За даною адресою в реєстрі Мінюсту знаходимо це дві фірми: ПП «Домініон-Зембуд» та ПП «Спорт-Інвест». У першій власниками є батьки секретаря міськради Кропивницького Людмила та Олександр Табалові, у другій – Людмила та Андрій Табалові:

Домініон-Зембуд

Домініон-Зембуд

Спорт-Інвест

Спорт-Інвест

Спорт-Інвест

Таким чином, будучи дотичними до влади, Табалові отримали у власність автовокзали та фактично монополізували даний ринок на Кіровоградщині. Кошти, які могли б поповнювати обласний бюджет та йти на потреби людей, тепер наповнюють кишені родини секретаря міськради Кропивницького.

Для прикладу, у 2016 році «Кіровоградавтотранс» увійшло до списку ТОП-20 найприбутковіших підприємств, що працюють на ринку автостанцій на основі чистого (!!!) доходу за 2015 рік. Цілком закономірно, що чистий дохід у підприємства на високому рівні, адже якість послуг та умови залишаються на рівні 20-тирічної давнини, кошти в розвиток не вкладаються, а вартість невпинно зростає.

Очевидно, що підприємство Табалова увійшло до ТОП-20 найприбутковіших ще й з огляду на те, що роком раніше в мережі ширилась інформація про ухиляння від сплати податків фірмами Табаловачерез корупційні схеми в податковій, внаслідок чого було виведено в тіньовий сектор близько 65 мільйонів гривень та завдано державі збитків на суму біль ніж 24 мільйони гривень внаслідок несплати податків. Однак, дотичним до влади Табаловим, звісно ж, все вдалося «вирішити».

Табалов податкова

Але Табаловим і цього було мало. У вересні 2016 на автовокзалі №2 виник конфлікт між підприємцями, що орендують на території торговельні місця та адміністрацією автостанції через підвищення орендної платні втричі. Адже, скільки б не було грошей, особливо жадібним завжди хочеться більше.

табалов_автовокзали

Скандал на автовокзалі

Тому і прагнуть Табалові завжди залишатись при владі, адже тоді відкриваються величезні можливості для реалізації корупційних схем та отримання надприбутків за рахунок коштів, які по праву належать кіровоградцям. Ось чому не шкода Табаловим витрачати колосальні гроші на продуктові пакети для бабусь у міжвиборчий період та підкуп виборців під час голосування.

Але все рано чи пізно закінчується, надто коли це стосується розкрадання коштів громади шляхом реалізації корупційних схем. Потрібен тільки час.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: