Міський портал новин Кропивницького

Відкрито дошку до 100-річчя перебування в Кропивницькому Українських Січових Стрільців

62

Сьогодні, 15 червня, на території біля Кропивницького інженерного коледжу відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки присвяченої 100-річчю від дня перебування в обласному центрі Легіону Українських Січових Стрільців.

До  урочистого заходу долучилися студенти інженерного коледжу, школярі, освітяни, чиновники, історики та інші. Про історичні факти з життя та  вірші Василя Вишиваного – полковник Легіону Українських Січових Стрільців почули кропивничани в день відкриття  меморіальної дошки. Після урочистого відкриття  захід завершили виконанням українських повстанських пісень.

Події сторічної давнини пов’язані з перебуванням у нашому краї Легіону Українських Січових Стрільців в роки радянської окупації перебували під інформаційним табу, і навіть перекручувалися. Лише за роки незалежності ця крига скресла. Дослідниками подій  тієї доби стали Сергій Шевченко, Юрій Матівос, Сергій Гейко та Юрій Митрофаненко. Правда відкривалася довго і повільно, а нині маємо навіть памятну дошку про події української революції.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: