Міський портал новин Кропивницького

«Надрам України» дозволили користуватися родовищем на Кіровоградщині

80
image

Депутати обласної ради під час сесії підтримали надання дозволу на користування надрами ДП «Надра України» «Центрукргеологія» сьогодні, 8 червня, інформує медіапортал DOZOR.

За інформацією, «Надра України» отримають спеціальний дозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення Аврамівського родовища ільменітів, корисної копалини загальнодержавного значення, розташованого на території Олександрівського, Кіровоградського і Новомиргородського районів Кіровоградської області.

Аврамівське родовище ільменітів, титанові руди

Статус:
потребує вивчення
Запаси балансові:
0.00
Титанові руди — мінеральні утворення, з яких економічно доцільно та технологічно можливо видобувати метал титан (Ті), один з найважливіших конструкційних та стратегічних металів. Враховуючи питому міцність, твердість та корозійну стійкість, титан використовується для побудови літаків, космічних кораблів, складної хімічної апаратури та ядерної техніки. Завдяки заміні сталі на титан вага, наприклад, літаків значно зменшується і тому їхня ефективність значно збільшується. Серед промислових родовищ титану виділяють: магматичні, розсипні, вивітрювання, осадово-вулканогенні і метаморфогенні. Найбільш значні промислові магматичні родовища титану приурочені до великих масивів анортозитової формації, площею в сотні і тисячі квадратних кілометрів. Приклади: родов. Лак Тіо у Канаді; Мало-Тагульське, Лисанське, Кручинінське і Чинейського масиву (Читинська область, на трасі БАМ) – в РФ. Лак Тіо – найбільше в світі родовище гематит-ільменітових руд, що знаходиться в провінції Квебек, має запаси 125 млн.т. В ільменітових концентратах міститься 35% діоксиду титану і 40% заліза.
Район:
Кіровоградський
Область:
Кіровоградська

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: