Велика Палата Верховного Суду України відмовила екс-прокурору Кіровоградської обласної прокуратури Олексію Варакіну у скасуванні подання про звільнення, яке ухвалила Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів. Про це йдеться у постанові суду від 25 квітня.

Як писав «Без купюр», 18 січня минулого року Варакіна затримали правоохоронці за підозрою в скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст. 369 ККУ. За версією слідства, заступник прокурора області запропонував тисячу доларів своєму колезі – військовому прокурору за неподання тим апеляційної скарги на рішення Господарського суду по земельному питанню. Сам прокурор вини не визнає.

Згідно з Постановою суду, Варакін позбувся посади не через підозру в хабарництві, адже його вина не доведена, а у зв’язку з дисциплінарним проступком. Комісія ГПУ констатувала, що посадовець вчинив «дії, які порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури, що є несумісним з подальшим перебуванням на роботі в органах прокуратури України».

Висновок про порушення прокурорської етики надала й прокуратура Кіровоградської області.

Вони ґрунтувались на поясненнях військового прокурора, виявленні під час обшуку кабінету Варакіна тисячі доларів, а також тому, що він не надав особистих пояснень під час службового розслідування та уникнув їх під час дисциплінарного провадження.

Також в постанові суду йдеться, що Варакін відмовився від проходження таємної перевірки доброчесності ГПУ.

У свою чергу екс-прокурор апелював, що про засідання комісії ГПУ не знав, оскільки перебував на лікуванні в санаторії. Суд аргумент не прийняв, оскільки про розгляд провадження щодо нього посадовець був повідомлений за адресою його фактичного проживання листами.

Разом із тим, чи вдасться Варакіну відновитись на посаді, стане відомо згодом, оскільки Верховний суд розділив його позовні вимоги. Скасування подання про звільнення від комісії ГПУ мав розглядати Верховний суд, а рішення про звільнення, яке видав прокурор області – Кіровоградський окружний адмінсуд. В останньому провадження у справі зупинили до набуття чинності рішення Верховного суду.