Міський портал новин Кропивницького

Дьогтю не знайшли – використали мастило

4 173

Дикий випадок трапився минулої ночі на Новомиколаївці у Кропивницькому. Невідомі вандали привели у стан неможливого використання дитячий ігровий майданчик по вулиці Панаса Михайлевича , 78 (колишня Профінтерна). Все суцільно, починаючи парканом, а також карусель, гойдалки, пісочниця, лавочка і сам пісок, під покровом ночі хтось невідомий(невідомі) облив відпрацьованим мастилом. Не полінувалися нести чи вести ємність кількома десятками літрів тої гидоти. Коментувати щось важко. В чому винні діти  з прилеглих вулиць та будинків, що радо і мирно гралися на тому облаштованому мешканцями мікрорайону та спонсорами майданчику?

Ще невідомо чи встигли звернутися до поліції шоковані мешканці навколишніх будинків. Та не цьому річ, бо вражає сам факт скоєного вандалами та контингент постраждалих – діти.

Історія створення цього об’єкту дитячої культури теж цікава і не безхмарна. Більше року тому мешканці навколишніх будинків, які мають малолітніх дітей та онуків вирішили зробити своїм дітлахам подарунок. Закріплений за цим закутком мікрорайону депутат міської ради був бездіяльним у цьому питанні. Він розповідав про дитячий майданчик, розташований мало не за кілометр він вулиці Панаса Михайлевича. Та хто ж так далеко відпустить туди малечу, або стане так далеко її водити. Під майданчик знайшли місце, узгодили його з мешканкою прилеглого будинку, яка сама має онуків та знайшли спонсорів, згодних взяти на себе таку місію та докластися працею та коштами. Ними стали кандидати у депутати міської ради по Новомиколаївці від партії «Батьківщина» Олександр Крившенко та Гліб Підковський.

Але перша з  пригод сталася вже при облаштуванні майданчика. Знайшлася сусідка навпроти майбутнього майданчика, яка висловилася проти. Вона публічно висловилася про це перед прикріпленим за виборчим округом депутатом міської ради від фракції партії «Самопоміч». І  того якось «повело» в непотрібному напряму… Одного дня під час облаштування майданчика він особисто на власному авто приїхав і почав «качати права» перед робітниками, що працювали: вимагав дозволи та проекти, і навіть викликав патрульну поліцію. Ті склали акт стосовно виклику, нікого з будівництва не вилучили,  і нічим йому не завадили. Більше того – висловили думку, що на прибудинковій території власник вирішує сам  чому там бути, клумбі з квітами чи гойдалці та пісочниці для дітей.

Третім «актом» незрозумілих претензій до дитячого об’єкту після його урочистого відкриття стала поява на майданчику, де гралися діти, інспекторів з спецінспекції, якою керує Андрій Максюта. Підсумок – складання акту для адмінкомісії міськвиконкому  та штраф у майже 400 гривень!  Три невдалі спроби знищити дитячий майданчик були безуспішними. Нині маємо четверту найганебнішу з невстановленим авторством.

А ще минулого року вималювався «трикутник любові» до дитячого майданчика. Він виглядає так: злюща сусідка –  «заклопотаний» депутат міської ради – спенінспекція пана Максюти. Хто з них головний герой чи «зловмисник до щасливого дитинства». Гадати можна на пальцях, кавовій гущі, на картах Таро, чи у інший спосіб… Нікого не спіймали на гарячому на місці події, камер відеоспостереження поруч немає… Сусіди, що були зранку на місці антидитячої диверсії майже всі думають на першу ланку в ланцюзі-трикутнику, але все бездоказово!

Трикутник трикутником, але “безпомічній” владі повинно бути соромно за таке ставлення до дітей у Кропивницькому. А через пару днів День захисту дітей та день народження у депутата міської ради, який завзято протестував проти облаштування майданчика  «на його окрузі» з застосуванням поліції.

Цей акт вандалізму не схожий на звичайне п’яне хуліганство підлітків, коли лавочки ламають.Нести чи везти підло і  навмисно ємність кількома десятками літрів мастил. Кому і за що така брудна і дика “помста кота Леопольда”?  Прикро за таких дорослих дядечок чи тітоньок, які по-спражньому «воюють з дітлахами». Хіба вони ними колись не були, чи не мають своїх? Посадити об тих  варварів самих в те мастило у білих штанях…

Немає повісті сумнішої на світі, де крайніми лишаються все ж діти. Беззахисні та обійдені увагою  «поважних» дорослих…

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: