Міський портал новин Кропивницького

Громадським радіо в Кропивницькому керують з Росії?..

868
Корифеї українського театру були б за Єлисаветград, – Валентина Тобілевич. Вбивчо антиукраїнська теза під “російське замовлення”? Хто замовляє “Громадському радіо в Кропивницькому тему дворічної давнини, і тему збурення містян? Невже це самі журналісти додумалися? Громовідвід від соціальних  та політичних проблем: тарифи, хабарі, війна на сходіЮ, ціни і таке інше…
Корифеї українського театру були б за Єлисаветград, - Валентина Тобілевич
Засновники українського професійного театру підтримали б назву Єлисаветград.

Про це в ефірі “Громадського радіо” повідомила вдова правнука Івана Карпенка-Карого (Тобілевича) Валентина Тобілевич, яка є родичкою корифеїв у “далекому приближенні”, здається сьома на киселі невістка, що і в оч тих корефеїв не бачила, але робить “заяви”…

Ведучий: Коли вирішувалося питання про перейменування міста Кіровоград, ви були серед тих, хто підтримав назву Єлисаветград. Ви тоді казали, що і засновники театру теж були б за цю назву. Чому у вас така думка?

Валентина Тобілевич: Хочу сказати, що Свята Єлизавета – це ж мати Івана Хрестителя. І Марко Кропивницький дуже любив нашу маленьку столицю драматургії українського театру, і він би не назвав місто іменем Кропивницького, тому що проти мати Святого Івана Хрестителя він би не пішов. Але ми дуже любимо і шануємо Кропивницького, ми увіковічили його пам’ять – в нас є театр Кропивницького, в нас є його пам’ятник, вулиця і так далі. І коли назвали місто, то ми вже, звичайно, і погодилися.

Ведучий: Іван Карпенко-Карий був великим захисником української мови, і завжди сперечався з тими, хто вважав, що треба писати російською, тому що українська мова є неповноцінною для творчості. А за часів імперії це було непросто.

Валентина Тобілевич: Іван Карпович весь час бачив ті несправедливі суди і розумів, що дітям простого народу треба давати освіту, треба створювати школи, училища, і мріяв, як вивести людей з темряви, як відтворити культуру свого народу. А щоб відтворити культуру свого народу, потрібно було створити театр. І корифеї писали, ставили п’єси і підносили українську культури на вищий щабель.

В останній фразі протиріччя. А взагалі імітація “ідеологічного конфлікту в середовищі корифеїв. Слава Богу, що вони до того конфлікту не дожили. Уявіть собі збори трудового колективу театру та суперечка про назву міста. Невже українські корифеї полишили б свого засновника театру, бо з Росії їм наказали підтримати царицю? Ну просто маячня на замовлення від напів-Тобілевички. Та й ведучий ще той…

Затаскану тему перейменування, що  відбулося “Громадському радіо в Кропивницькому, тему дворічної давнини, піднімає і ворушить не вперше. Невже Ларін попросив, а відмовити не можна?

До  речі, пані Валентина Тобілевич на унтиукраїнських заходах проти назви міста Кропивницький помічена не вперше… Чого б це так? Чим їй українська назва не до вподоби?

фото – “Громадське радіо”

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: