«А що в наметі тому?» – перепитували один одного кропивничани, що прийшли на фортечні вали вшанувати борців за свободу України  та загиблих у другій світовій війні. Цікаві йшли в середину, і не знаходили в ньому ні дармової каші, ні фронтових сто грамів. В середині був приємний сюрприз майже  для всіх. Там тимчасово чекав на своє урочисте обнародування перший камінь, що сповіщав про закладку Кафедрального собору Української Православної Церкви Київського Патріархату.

День Перемоги у Кропивницькому став подвійним святом. Українська громада міста довела, що вона існує реально, а  не у чиїхось хворобливій уяві та маренні.

Кропивницький це – Україна! Це довела переважаюча чисельно українська громада міста. Хохли–малороси стояли осторонь, а місцевий «руській мір» грав вилицями щелеп, зціпивши зуби, і  бажаючи залишити їх цілими.

До намету завітали і керівники області на чолі з головою ОДА Сергієм Кузьменком, міський голова Андрій Райкович та депутати міської ради, народні депутати України від області та міста. Але варто констатувати, що справжнє відношення до Української Православної Церкви Київського Патріархату було яскраво написане у прихильників «руського міра» на їх обличчях. Міміка чітко виголошувала «хто є хто», але більшість облич світилися радістю! Неприємно що міміка і затамований подих викривав і представників влади.

Коли зняли намет, почулися оплески присутніх та скандування присутніми: «Українській Помісній Церкві – бути!». А далі відбувся імпровізований мітинг, на якому кілька спікерів наголосили на тому, що Кропивницький єдиний обласний центр без Кафедрального собору Української Православної Церкви Київського Патріархату, а влада довгі роки створює пільгові умови для домінування храмів наповнених московськими попами .

Громадянське суспільство реально існує і здатне на приємні сюрпризи та тиск на проросійський сектор у владі. Це доведено у Кропивницькому. Як не пригадати славетне гасло дворічної давності:  «Запам’ятай промосковська тварина, що Кропивницький  – це Україна!»

А що в наметі тому? Там теж  Україна, яка  переможе споконвічного ворога на всіх фронтах !