Напередодні в Кропивницькому та кількох райцентрах області невідомі розповсюдили листівки різного змісту, де перераховна підривна діяльність Української Православної Церкви Московського патріархату проти України.

Зокрема, в одній із них під заголовком “Московський патріархат – паразит української державності” детально перераховано історичні факти, коли синод Російської православної церкви діяв на знищення української мови та культури.

Згадується і ті випадки, коли УПЦ МП ставала на бік ворога у гібридній війні Росії проти України. Водночас, як стверджують автори листівки, всі гроші вірян, які вважаються пожертвами на храми УПЦ МП, в результаті йдуть в Росію. Тобто практично  йдуть на пряму шкоду Україні та збагачення верхівки московської церкви.

Згадані листівки не мають вихідних даних, тож залишається таємницею, хто саме їх надрукував та розповсюдив. Такі листівки розповсюджені і в інших областях України. Про це зокрема повідомляє сайт УПЦ МП http://raskolam.net/в-містах-україни-знову-почали-зявлят/

Слід зазначити, що крім висловлення своєї «стурбованісті» московські попи ведуть у храм посилену агітацію проти створення Української Єдиної Помістної Церкви та підбурюють свою паству, що продовжує рідіти писати листи вселенському Патріарху Ворфоламію проти надання томосу про автокефалію Української Єдиної Помістної Церкви. Фактично ці анти державницькі дії є підривною діяльністю про України та реальним проявом українофобії.

ПАРАЗИТИ І СЕПАРАТИСТИ: У КРОПИВНИЦЬКОМУ РОЗПОВСЮДИЛИ ЛИСТІВКИ ПРОТИ УПЦ МП