Проект рішення про передачу скверу, що між лікарнею «Ацинус» і обласним Апеляційним судом розглядатиметься депутатською земельною комісією завтра, 2 травня. Відповідний проект рішення включений до порядку денного.

Як ідеться у проекті, земельну ділянку площею 0,3043 га, яка належить до землі під соціально-культурними об’єктами та має рекреаційне призначення для створення озеленених територій (розміщення та обслуговування скверу), планують через аукціон віддати в оренду на 5 років.

Попри цільове призначення «розміщення скверу», в умовах оренди, що прописані в додатку до рішення вказано напрямок використання «для розміщення кіоску з реалізації сортового насіння овочевих, баштанних та кормових культур».

Метр квадратний землі майже в центрі міста, згідно з проектом, оцінено у 170 грн. Стартова ціна лота (у розмірі річної орендної плати) – 41,4 тис. грн.

Вказаний проект рішення вже неодноразово виносився на земельну комісію і сесійний зал. У 2016 році проект рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення землі Кіровоградському обласному благодійному фонду імені М.І. Пирогова за пропозицією депутата від «БПП» Юрія Деркаченка включався до порядку денного сесії. Внесений з голосу проект рішення, що, навіть, не мав порядкового номера, підтримала більшість депутатів.

Вказаний благодійний фонд зареєстрований в офісі за адресою вул. Велика Перпективна, 65, за якою ж числиться приватне підприємство ВВФ «Ацинус» та «Лікарня Святого Луки». Також вони мають спільний номер телефону. Кілька років тому згадана лікарня самовільно встановила у сквері хрест та дошку з написом “Сквер святої Єлизавети”. В сквері також знаходяться кілька лавочок та дитячий ігровий майданчик.

У лютому 2018 року депутати міської ради на звернення товариства політв’язнів присвоїли скверу найменування Борців за волю України. Кіоск для продажу насіння, замвсть кіоску з морозивом та солодощами для дітлахів дуже “підходить під нову назву скверу”.

За матеріалами сайту “Без купюр”