Дослідження доказів у справі екс-прокурора обласної прокуратури Світлани Клюкіної та Сергія Льовіна, затягнулося.

Як писав «Без купюр», Спецантикорупційна прокуратура звинувачує прокурорку у прийнятті пропозиції хабара, а Льовіна у пособництві їй.

На засіданні, що відбулося 26 квітня, суддя Бутельська повідомила, що до суду надійшла звява від громадянина, який заперечує розголос його персональних даних, зафіксованих в процесі збору негласних слідчих дій. Мовляв, матеріали НСРД, які досліджувалися минулого разу, були зафіксовані без попередження його про їх проведення.

Заявник стверджував, що не отримав повідомлення про його фіксацію під час розслідування і протягом наступник 12 місяців, що, з його слів, передбачено законом. На думку заявника, це порушення, адже він не є фігурантом справи. Крім того, він вважає поширення у ЗМІ відео, що знімалося у залі суду під час дослідження матеріалів негласних слідчих розшукових дій, де він також присутній, порушенням приватності його життя. Він повідомив суд, що не надає дозвіл на відтворення матеріалів за його участі й просив надалі відео з його участю не переглядати публічно.

Прокурор САП Андрій Касьян зазначив, що цей громадянин не є учасником кримінального провадження й розгляд його заяви в рамках процесу є неправомірним. Крім цього, НСРД проводились за згоди суду й на законних підставах. За словами прокурора, на відеокадрах, представлених суду не зафіксовано жодних персональних даних заявника, а проведення НСРД автоматично означає обмеження прав громадянина у зв’язку із їх необхідністю. Зі слів Касьяна, за такою логікою треба обмежити дослідження відео, де зафіксовані обвинувачені на вулиці, адже там фігурують перехожі.

Світлана Клюкіна з адвокатом

Обвинувачені Клюкіна і Льовін підтримали заявника й клопотали тимчасово змінити порядок розгляду справи, спершу заслухавши цього громадянина, який заявлений як свідок.

Колегія суддів ухвалила досліджувати відео, де фігурує цей заявник в закритому судовому засіданні. Порядок вивчення доказів залишився незмінним.

Прокурор САП у коментарі журналістам зазначив, що більше кадрів, де фігурує цей заявник, нема, тому закритих засідань не буде.

Відзначимо, що порівняно з попередніми засіданнями обвинувачені «розговорилися» й доводили журналістам і активістам, що винними себе не вважають. Їх лінія захисту, вочевидь, полягає у переконуванні суду, що мала місце провокація хабара. Зі слів Льовіна, на лаві підсудних має знаходитися адвокат Геннадій Чорногор. Він був захисником жінки, за не притягнення якої до відповідальності за скоєння ДТП й повернення їй позашляховика, за версією слідства, передбачався хабар. На відео, що переглядали під час минулого засідання, він активно обговорює з Льовіним обставини справи й питання хабара. Втім, однозначної відповіді, чи був факт прийняття пропозиції неправомірної вигоди від обвинувачених почути не вдалося.

Від редакції відзначимо, що жодного розголошення персональних відомостей і приватного життя нами не здійснювалося. На сайті оприлюднено не копію матеріалів НСРД, а відео, зняте в залі суду під час відкритого процесу. Власних зйомок приватного життя заявника журналісти не проводили.