Міський портал новин Кропивницького

Україна не може викупити у росіян свої обленерго  

220
Україна не може викупити у росіян свої обленерго
Про це в коментарі каже експерт з енергетики Юрій Корольчук.‘Наша проблема в тому, що немає механізму, як заборонити іноземцям впливати на українську енергосистему. Заморозити активи російської компанії ‘VS Energy’ означатиме паралізувати роботу багатьох обленерго. Настане колапс. Якщо ж повернути їх на баланс держави, вона просто не зможе їх утримувати. Модернізація не проводилася 30 років. Там застаріла техніка. На ремонт всіх обленерго витратили близько 100 мільйонів доларів. І це тільки ремонт, не модернізація. В маленькій Словаччині, яка розміром з одну нашу область, ця сума становить 600 мільйонів євро. Але й механізм повернення їх у державну власність не передбачений’, – пояснює він.

За словами експерт, навіть якщо намагатися приватизувати по-новому, нічого не зміниться.

‘У грі залишаться ті ж люди. Просто зміниться розклад сил. Ні населення, ні бізнес від цього не виграє. Обленерго – не той прибуток, за який тримаються олігархи і компанії’, – зауважує Юрій Корольчук.

‘Саму ідею приватизації нам запропонував Захід. Великий бізнес скористався цим, купив у держави обленерго і експлуатує їх. Але це нормально, це бізнес. Інше питання — російське втручання. Єдиний спосіб, як держава може вплинути на це без шкоди для населення, — викупити у ‘VS Energy’ її частку в системі українських обленерго. Але для цього немає ресурсів’, – додає він.

Старший науковий співробітник Євразійського центру ‘Атлантичної ради’ Андерс Аслунд переконаний, що Україна має проблему для національної безпеки в енергопостачанні. Російська компанія ‘VS Energy’ за шість років з моменту початку приватизації стала лідером за кількістю активів. До неї належить Олександр Бабаков, колишній спікер Держдуми РФ, який підпадає під дію західних санкції і його активи мають бути заморожені.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: