Міський портал новин Кропивницького

Схоже на провокацію  «під ковпаком”…

473

Відбулося чергове продовження слухань у справі Світлани Клюкіної та Сергія Льовіна про нібито спробу отримання неправомірної вигоди(хабара).  Сторона звинувачення, а саме представник САП довів до відома суду та присутніх на засіданні рішення про зняття з документів справи грифу «таємно». Під цим грифом справа перебувала більше двох років. Нині все, що було засекречене повинно стати доказовою базою сторони  звинувачення.

Далі прокурор САП продовжив надавати письмові докази. Все це були доручення різних прокурорів та протоколи оперативно слідчих дій складені оперативниками СБУ. Виникло питання про те чому це не робили детективи НАБУ,що працювали вже з 1грудня 2015 роки, адже Хід справі дали після 11 грудня 2015 року? Але за протоколами зовнішнього спостереження та інших оперативно-слідчих дій з зарученням тих хто погодився на співпрацю з органами слідства. Крім витягів з спостереження були звіти про слідчі дії від 16, 18 і 23 грудня 2017 року та від 6 та 11 січня 2017 року. З грудневих звітів видно, що заявник був особою, яка «пішла на співпрацю» та щоразу отримувала а потім здавала технічні  засоби для «фіксацію злочину». Двічі отримувала та один раз здавала мічені і переписані за номерами грошові кошти. Другого разу ці кошти залишилися у все ж у тієї особи для «завершення справи», Далі  6 січня ця ж особа отримала ще другу частину коштів, які за звітом слідства потрапили у руки двох осіб серед яки, до речі не було екс-прокурора Світлани Клюкіної. Все це тривало мало не місяць в чотирьох спробах, на що було зауваження суду про очевидний факт провокації хабара.  Адже мала місце фіксована зустріч нібито з посередником, яка виглядала більше на провокацію домовленості ніж на факт вимагання. А далі були спроби вручити гроші, з чого витікає, то що невідомо точно хто міг бути «ініціатором угоди».

Крім всього сторона звинувачення досі не надала суду ухвалу суду про оперативно-слідчі дії. А по ходу слухань було виявлено «штатного понятого з працівників міліції поліції. Поки та особа підписувала відповідні протоколи, вона дивним чином двічі на протязі чотирьох місяців двічі звільнялася та знову поступала на службу у правоохоронні органи. А ви  так змогли? Виправдання від прокурора САП була цікавою: «а де в законі зазначено, що правоохоронці не мають право бути понятими?» Так що «штатні потяті з свого кола», здається на цікаву практику деякого слідства. З цього приводу сторона захисту надала вичерпне з додатками клопотання про ту особу, яка , до речі, проходить у справі ще свідком. Сторона звинувачення внесла з цього приводу заперечення, яке суд відхилив.

Суд продовжить слухання справи 10 квітня 2018 року. Заявник у справі, до речі, і досі перебуває… у розшуку. Саме той, що пішов на співпрацю з слідством, і кілька разів з технічними засобами намагався «вручити хабар». А за вікном вже не 2015-й, а 2018-й рік. Не все у нас в судах та слідстві, як у американському кіно. Наша швидкість просування до встановлення істини  нагадує впевнені кроки черепахи.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: