Міський портал новин Кропивницького

Про плюси та мінуси сесії, де кропивницькі депутати проявили небачену одностайність

186

mr

20 березня пройшло  позачергове засідання одинадцятої сесії міської ради Кропивницького, де депутати вкрай негативно оцінили дії керівництва ВАТ «Кіровоградгаз» після  відключення від газопостачання теплогенеруючих підприємств обласного центру.

Бездіяльність поліції напередодні, маніпулювання фактами й політиканство довкола питання, що розглядалося,  нехтування запрошенням на сесію керівника «Кіровоградгазу» Олександра Гладкого – це ті моменти, від яких після минулої, здавалося б, цілком результативної сесії, залишився неприємний післясмак.

«Усі ми стали свідками відключення житлово-комунального сектору від газопостачання. Це – самоуправство пана Гладкого. Воно суперечить чинному законодавству. Не дивно, що в цій ситуації викликає багато запитань стосовно бездіяльності поліції. Я безуспішно намагався  зв’язатися з Овдієнком і Цюцюрою. «Кіровоградгаз» – це державна установа, люди хотіли туди потрапити, а поліція бездіяла», – заявив член громадської ради при ОДА Сергій Кернасюк. 

«Проблему треба вирішувати комплексно. Тож,  орендоване  майно ЦНТІ УНГА має перейти у власність громади», – таким був «вердикт» свободівців і батьківщинівців, котрі підготували запит про початок інвентаризації теплогенеруючого підприємство з подальшою передачею його в комунальну власність громади. Замість того, аби однозначно визнати неадекватність дій керівництва «Кіровоградгазу» у ситуації, коли в розпал опалювального сезону значна частина міста залишилися без опалення, представники «Свободи» та «Батьківщини», почали інсинуації, шукаючи того, хто ще завинив перед кропивничанами.  А те, що люди залишився заручниками фінансового шантажу, вони ніби й не помітили.

Представник «Нашого краю» Олег Краснокутський, фракція якого й ініціювала скликання позачергової сесії,  доволі різко відреагував на подібну поведінку опонентів.

«Я так розумію, що попередній запит писався в кабінетах «Кіровоградгазу». Тут не треба жодної політики. Дві третини Кропивницького залишилося без тепла. Про структуру заборгованості можна говорити багато. Але це не підстава для політиканства. Ми як обрані містянами люди маємо згуртуватися задля того, щоб подібні ситуації унеможливити в майбутньому. ВАТ «Кіровоградгаз» не  має уникнути  відповідальності. Коли горить хата, треба рятувати людей…», – зазначив депутат Краснокутський.

«Не правильно говорити, що винен лише «Кіровоградгаз»,  – «адвокатував» голова фракції ВО «Бітьківщини» Олександр Цертій.

Щоб завершити дискусію, недоречну за озвученого порядку денного (правова оцінка діям керівництва ВАТ “Кіровоградгаз” щодо відключення від газопостачання теплогенеруючих підприємств міста), голова фракції «Наш край» Вадим  Дрига запропонував запросити для звіту на черговій сесії керівника ЦНТІ  ІНГА.

«Сьогодні маємо дати оцінку подіям 14-16 березня, що мали ознаки надзвичайної ситуації. Законодавство забороняє відключати від газопостачання котельні. В цьому суть проблеми. Керівник «Кіровоградгазу» Олександр Гладкий відстоює власну позицію, яка не відповідає позиції містян і влади Кропивницького. Ми досягли певних домовленостей, де арбітром виступає держава. На суботу призначено круглий стіл за участі конфліктуючих сторін», – зауважив міський голова Андрій Райкович.

«Не треба тут із прапорами бігати, люди вам довірили вирішення їхніх нагальних проблем. Чому громадські активісти самі три дні боролися за право громадян, а де були депутати? Гладкого обов’язково слід звільнити, бо інакше він шантажуватиме місто нескінечно довго», – зазначив громадський активіст Микола Гречуха.

Помічник народного депутата Андрій Лаврусь нагдав присутнім про «тітушок», відроджених Гладким у дні протистояння. Тож, треба горе-керівника повернути туди, звідки його відрядили, мовляв, він не працює на користь місту й громаді.

Після всього цього, як ми вже повідомляли, депутати одностайно підтримали рішення  про правову оцінку дій Гладкого.

Але чому було не зробити цього відразу, без примішування до справи речей другорядних і без «розмахування партійними прапорами» – питання риторичне.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: