Міський портал новин Кропивницького

Оренду “Кіровоградтепла” не скасували…

128

Депутатам міськради Кропивницького не вдалося повернути до комунальної власності "Кіровоградтепло"

Депутатам міськради Кропивницького не вдалося повернути до комунальної власності “Кіровоградтепло”.
 20-го березня, відбулась позачергова ХІ сесія міської ради Кропивницького.
Темою для зібрання депутатів було негайне вирішення проблеми відключення від газопостачання частини котелень у Кропивницькому, повідомляє кореспондент ТРИБУНИ.
Під час сесійного засідання на розгляд депутатів було винесено депутатський запит розроблений фракціями ВО “Батьківщина” та ВО “Свобода”, який озвучив голова фракції “свободівців” Сергій Капітонов. У проекті рішення мова йшла про розпочаток процедури інвентаризації дочірнього підприємства “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” та повернення його до комунальної власності. Це питання обговорювалось уже неодноразово, однак до цього засідання сесії жодних конкретних дій не спостерігалось.
“Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, у своїй програмі “Захисту українця”, наголошує, що всі стратегічні об’єкти, до яких безумовно належить і “Кіровоградгаз”, і теплогенеруючі підприємства, повинні бути у комунальній або державній власності. Це запорука того, що в скрутний час ніхто не зможе шантажувати народ України, виборюючи собі якісь дивіденди. Коли націоналісти прийдуть до влади, вони обов’язково врегулюють це питання на законодавчому рівні. Але, на жаль, ми сьогодні маємо уряд олігархів, яким байдуже проблеми українців”, – зазначив у своєму виступі депутат Сергій Капітонов.
 P1012483 800x600
Сергій Капітонов у своїй промові зазначив, що частина депутатського корпусу уже вкотре попереджала про критичну ситуацію з теплогенеруючими підприємствами і неодноразово намагалися привернути увагу керівництва міста. Але, є нарікання, що міський голова Кропивницького та його заступники не приділили належної уваги застереженням депутатів.
“Внаслідок непрофесійного менеджменту приватного теплогенеруючого підприємства та неспроможністю або ж небажанням міської влади вирішити фінансовий конфлікт, люди мерзли в холодних оселях. Безумовно, дії керівника ВАТ “Кіровоградгазу” не можна виправдовувати, але проблему потрібно вирішувати комплексно та негайно”, – додав Сергій Капітонов.
За словами депутата, міська влада має розробити стратегічну програму розвитку теплогенеруючої галузі і перейти на альтернативні джерела енергії.
Відомо, що такі міста, які схожі за інфраструктурою із Кропивницьким, а це: Хмельницький, Тернопіль та Івано-Франківсь, уже вирішили цю проблему. Але ми значно відстаємо від сучасності.
Фракції ВО “Свобода” та ВО “Батьківщина” пропонують допомогу, щоб позбавити наше місто газової незалежності від монополіста. Але чи потрібна ця допомога міському голові, це уже інше питання. Оскільки після виступу Сергія Капітонова, Андрій Райкович попросив депутатів не підтримувати депутатський запит.
Даний проект рішення викликав жваве обговорення серед депутатів. До прикладу, депутат Олег Краснокутський обурено заявив, що у цьому питанні не може бути ніякої політики. Але і справді, до чого тут політика, коли частина депутатського корпусу лишень пропонують шляхи вирішення питання. Також депутат у своєму виступі змішав до купи стосунки з ВАТ “Кіровоградгаз” та ДП “Кіровоградтепло”, їх заборгованість, пікетування під будівлею “Кіровоградгазу”, присутні навіть дізналися, що пан Олег давно не вживає алкоголю та все інше, що категорично не стосувалося депутатського запиту. Склалося враження, що він взагалі не слухав про що йде мова у зверненні депутатів.
“Я ніколи не погоджусь з вами, щоб ВАТ “Кіровоградгаз” уникло відповідальності за зухвалі порушення закону і за зухвале ненависне відношення до містян”, – обурено заявив за трибуною Олег Краснокутський.
Але ж ніхто і не говорив про зняття відповідальності із керівництва “Кіровоградгазу”. Депутати подумали, можливо пан Олег не зрозумів теми запиту, тому внести ясніть вирішив голова фракції ВО “Батьківщина” Олександр Цертій.
P1012499 800x600
“Наш депутатський запит має абсолютно чіткі вимоги та пункти, які стосуються лише інвентаризації та повернення нашого комунального майна, яке, свого часу, було передано в оренду ДП “Кіровоградтепло”. Що стосується цієї ситуації, коли фактично комунальне майно опинилось у приватній власності, в оренді, і на сьогодні, на моє глибоке переконання, використовується неефективно. У цьому немає жодної вини міського голови, немає вини більшості депутатів, але проблема існує. І говорити про те, що її немає і винний лише “Кіровоградгаз” буде неправильно і необ’єктивно. Ви бачите, що на сьогодні “Кіровоградтепло” не може забезпечити безперебійне якісне постачання і надання послуг централізованого опалення. Існує заборгованість, яка не сплачується своєчасно, існували великі проблеми з отриманням номінацій на споживання природного газу, внаслідок цього виникли величезні штрафні санкції у подвійному розмірі”.
Через те, що майно комунальне, а структура приватна, виникає ряд питань: як підприємство розвивати далі? Що далі робити з централізованим опаленням, як розвивати його? Куди ж влада має вкладати кошти, якщо воно передано в оренду?
Депутат Олександр Цертій зазначає, що міська влада, на сьогодні, незнає у якому стані знаходиться підприємство і не може оперативно реагувати на його діяльність. Депутати наразі взагалі не можуть впливати на структуру, окрім в рамках договору, за яким передавалося майно.
Пан Олександр впевнений, що якщо ж ДП “Кіровоградтепло” не перейде у комунальну власність міста, то наступний опалювальний сезон може пройти ще гірше ніж той, який уже закінчується.
У свою чергу, депутат міськради Роман Колісніченко підтримав своїх колег у тому, що стратегічне майно має бути саме у комунальній власності. Та, на жаль, голосів депутатів таки не вистачило для підтримання проекту рішення.
http://tribuna.kr.ua/vlada/deputatam-miskrady-kropyvnytskoho-ne-vdalosia-povernuty-do-komunalnoi-vlasnosti-kirovohradteplo.html

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: