Під час ранкової наради міський голова Кропивницького Андрій Райкович та секретар міськради Андрій Табалов висловилися щодо ВАТ «Кіровоградгаз», яке 14 березня перекрило газопостачання до котелень теплогенеруючого підприємства «Кіровоградтепло».

Як писав «Без купюр», газопостачання зупинили, бо теплогенеруюче підприємство не сплатило борг за лютий та не мало номінацій на поставку газу у березні. За повідомленням газовиків, через постачання газу без номінацій фактично відбувається самовільний відбір, через що газотранспортеру нараховують мільйонні штрафи. Попри попередження газовиками про проблему з відсутністю номінацій ще 6 березня, публічні заяви влади і мітинги бюджетників та провладних депутатів почалися в день відключення газу, 14 березня.

Міський голова звинуватив керівництво «Кіровоградгазу» в дестабілізації ситуації у місті, згадавши, що в країні триває війна. Також він нагадав, що стан розрахунків мешканців багатоквартирних будинків за тепло є недостатнім. Наразі «Теплоенергетик» має рівень розрахунків у 70%, а «Кіровоградтепло» – 83%. Крім цього, Андрій Райкович вкотре наголосив, що мешканці багатоквартирних будинків мають утворювати ОСББ й для цього в державі створені всі умови. Він також заявив, що «Кіровоградгазу» «простіше всього найняти «писак», які писатимуть, що влада не так робить з теплопостачанням».

Райкович висловив невдоволення, що попередніх менеджерів «Кіровоградгазу» звільнено, адже при них таких ситуацій не відбувалося.

До речі, як писала «Економічна правда», «Нафтогаз» виявив, що за попереднього керівництва установи відбувалося розкрадання газу на мільйони. За цим фактом до поліції надіслали звернення, а роботу керівництва і топ-менеджменту визнано незадовільною, багатьох звільнено.

Що робить міська влада для вирішення проблеми з теплопостачанням міста міський голова не повідомив, лиш вкотре заявив, що ведуться консультації та перемовини з науковцями і фахівцями галузі.

Райкович повідомив, що віце-прем’єр доручив ГПУ розібратися у питанні з відключенням газу в Кропивницькому.

Секретар міськради Андрій Табалов висловив думку, що «Кіровоградгаз» хотів спробувати «витрусити з бюджету кошти за борги», й взагалі, скрізь у країні підприємства мають заборгованості, а тому відключення газу є неетичним і безсовісним.

Табалов також вдався до оцінки ЗМІ, які висвітлювали перебіг ситуації з відключенням газопостачання, обурившись, що, мовляв, «не стали на бік громади».

– Майже всі ЗМІ стали на бік громади, але є деякі ЗМІ, які, я так розумію, скористалися можливістю відпрацювати замовлення «Кіровоградгазу». Ну, тому що, гроші є, це компанія відомого олігарха. Відбувається маніпуляція масовою свідомістю. Тому я б порадив все ж таки, що можна не любити особисто мене, міську владу, але громада така річ, що ми є частиною громади, а її не можна не любити, – заявив Табалов.

Обидва посадовці зазначили, що імовірно цього тижня збиратимуть позачергову сесію, куди хочуть запросити керівництво «Кіровоградгазу» та правоохоронців.

Нагадаємо, на виборах на посаду міського голови Андрій Райкович обіцяв зниження тарифів на комунальні послуги.