Міський портал новин Кропивницького

Через відключення газу «Кіровоградтепло» понесе 100 тисяч гривень збитків

197
image

Припинення постачання газу до котелень «Кіровоградтепла» спричинило збитки для підприємства у розмірі близько 100 тисяч гривень. Про це під час прес-конференції заявила юридичний консультант ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» Євгенія Соколовська сьогодні, 16 березня, інформує DOZOR.

«При відключенні котелень від газу ми стикаємося з проблемою, якої у нас не було за всю діяльність. Теплопостачальна система у нашому міста є дещо  застарілою. Будь-який збій котельні дає свій негативні наслідки на роботу системи в цілому. У нас виникають аварійні ситуації. При відключенні газу на добу ми зазнаємо близько 100 тисяч збитків, які не можемо покрити. Ми покладемо їх собі тягарем», – стверджує Соколовська.

Юрисконсульт вважає припинення постачання газу до котелень підприємства безпідставним та незаконним. Запевняє:  за два тижні до відключення «Кіровоградтепло» не мало боргів перед «Кіровоградгазом».

«З грудня до березня ми намагаємося отримати номінації, тобто частину газу, яку нам дозволяють постачати до підприємства. Відсутність номінації не тягне за собою припинення розподілу газу, оскільки ми маємо необхідні договори. Ми отримали номінацію, але вже з січня місяця ми знову отримували листи стосовно погашення заборгованості, – пояснює Соколовська. –  За два тижні до нинішнього відключення у нас заборгованості не було взагалі. Дана заборгованість, яку нам інкримінують на 14 березня,  а це близько 3 мільйонів, виникла по закінченню лютого. Умови оплати послуг «Кіровоградгазу», обленерго, водоканалу є на умовах авансувань. У лютому ми закриваємо заборгованість, яка прострочена. Від нас вимагають авансування оплати на березень. Ми розписуємо процедуру і пишемо гарантійний лист про те, що ми даємо гарантію після сплати всіх рахунків, субсидій, ми погасимо заборгованість. З 6 березня до 14 березня ми зменшили заборгованість більше, ніж на мільйон», – говорить Соколовська.

image

За словами заступника директора ЦНТІ УНГА  Анатолія Тарана, наразі підприємство отримало номінацію другої декади, згодом має бути підтверджена номінація на третю декаду. Таран запевняє, що кошти для ВАТ «Кіровоградгаз» будуть перераховані  до 24 березня.

Як повідомляв DOZOR, цього тижня в обласному центрі загострився газовий конфлікт. Через заборгованість «Кіровоградгаз» припинив постачання газу до котелень «Кіровоградтепла». У результаті низка закладів лишилася неопалюваною.

Громадські активісти влаштовували пікети під стінами офісу «Кіровоградгазу». Очільник підприємства виступив у ефірі обласного суспільного телебачення, під час якого причиною газової проблеми в місті назвав неспроможність міської влади навести лад у житлово-комунальному господарстві.

Після втручання у ситуацію губернатора Сергія Кузьменка у столиці вирішли питання з номінаціями і газопостачання відновилося.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: