Сьогодні у Ленінському райсуді міста мали розглядати справу щодо шахрайства з квитками на політ у повітряній кулі, через яке минулого літа у Кропивницькому ошукали півсотні містян.  

Як писав «Без купюр», злoвмисники рoзмістили oгoлoшення прo oрганізацію пoльoтів на пoвітряній кулі. За такий «відпoчинoк» клієнтам прoпoнували заплатити наперед, перевівши кoшти на рахунoк. Купити квитoк для дoрoслoгo прoпoнували за 700 гривень, дитячий кoштував від 500. Загалoм, злoвмисники oшукали кілька десятків грoмадян на пoнад 50 тисяч гривень.

Пoліцейські встанoвили, щo для укриття злoчиннoї діяльнoсті злoвмисники деактивували oгoлoшення та видалили свoї стoрінки з сoцмереж, кoли кількість пoтерпілих від їх дій сягнула десятків. Oтримані через платіжні системи грoші з власних картoк перевели в гoтівку та пoрівну рoзділили між сoбoю.

Наразі справу передано до суду за ч. 3 ст. 190 КК України ( шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки – карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років).

Серед обвинувачених жителі Кропивницького – Вергелес, Паутов, Каплунов і Ткач. Останній до суду не з’явився, як і під час попередніх засідань.

Прокурор повідомив судді, що за місцем реєстрації обвинувачений не з’являвся, а його мати сказала, що син імовірно поїхав до дівчини у Дніпро. На зв’язок з родиною він не виходить.

Адвокат одного з обвинувачених сказав, що йому також не вдалося зв’язатися з Ткачем.

Суд ухвалив рішення застосувати до Ткача привід, який має здійснити Придніпровське управління Департаменту кіберполіції.

Одна з постраждалих, Юлія Бочарова, каже, що разом із друзями втратили через шахраїв півтори тисячі гривень. Гроші їм ніхто не повернув навіть після розголосу у ЗМІ. Дівчина також переконана, що в оборудці брали участь не лише особи, які сьогодні обвинувачуються. За її словами, на дзвінки щодо купівлі квитків відповідала якась дівчина.

Обвинувачені на запитання журналіста яким чином можуть пояснити висунуті їм звинувачення відповіли лише що з обвинуваченням не згоді і всі пояснення даватимуть під час судового процесу.

Один із обвинувачених, Олександр Вергелес нещодавно вже фігурував у публікаціях ЗМІ. Він підозрюється у нападі на «Національну лотерею». Як писав сайт «Гречка», Вергелес тоді представлявся активістом «Правого сектору». На той час вже мав судимість за грабіж.

В оточенні обвинувачених «Без купюр» повідомили, що четвертий обвинувачений Ткач у соцмережах зареєстрований як Михаил Ласковский, займається фотографуванням. В профілі цього хлопця вказано рідне місто Кропивницький, а останні світлини відзначені геолокацією в Дніпрі. Ми звернулися до нього за коментарем.

Наступне засідання призначено на 11.00 4 квітня.