Під час прес-конференції за участі народного депутата Олександра Горбунова та державного секретаря Міністерства інфраструктури Андрія Галущака йшлося про можливість повноцінного використання аеропорту Кропивницького.

– Міністерство інфраструктури разом із народними депутатами ініціює новий етап у розвитку регіональної  авіації. Сьогодні ми намагаємося реалізувати новий проект, який передбачає кілька складових, – повідомив держсекретар Андрій Галущак.

За його словами, одним із епатів цього проекту є надання міжнародного статусу кропивницькому аеропорту, адже материально-технічна база дозволяє це зробити.  Це дозволить здійснювати міжнародні перевезення та митний контроль.

Надважливим завданням є забезпечення умов для багатотонних сучасних лайнерів. Йдеться про відновлення та добудову існуючої злітно-посадкової смуги.

Також важливим фактором є підготовка фахівців на базі льотної академії, тому говорили про співпрацю в цьому напрямку Міністерства інфраструктури та Міністерства освіти.

Олександр Горбунов  зазначив, що европейські кошти  так званої секторальної підтримки економіки використовуватимуться на злітно-посадкову смугу, яка вже існує, для пітримки її в належному стані та забезпечення сучасних технічних умов.

Точну суму коштів на розбудову аеропорту держсекретар Андрій Галущак не наважився  сказати через те, що питання ще обговорюється, але повідомив, що сьогодні розглядалося три різних варіанти капіталовкладень.

Планується забезпечити навантаження в 50 тонн та смугу довжиною 2100 метрів.

Коли відбудеться передача проекту на баланс Міністерства інфраструктури (наразі смуга перебуває на балансі  Міносвіти та Льотної академії, – ред.), буде замовлено проектну документацію з корегуванням тієї, яка сьогодні є. Це те, що дозволить, за словами спікерів, подальшу візуалізацію проекту, проходження державної експертизи, визначення джерел фінансування, після чого почнеться  реалізація проекту.

Нагадаємо, що в жовтні 2010 року про аналогічні плани заявляли тодішній очільник Кіровоградської ОДА від “Партії регіонів” Сергій Ларін та перший віце-прем’єр Андрій Клюєв, але за чотири роки при владі так і не втілили їх у життя.Було багато галасу з того що Ларін прилетів у місто з Бєлграда. Саме тоді аеропорт “оголосили міжнародним”. Але цим все і закінчилося.

А в березні 2016 року  було відкрито кримінальне провадження за фактом крадіжки плит з недобутованого летовища. Зловмисників завдяки небайдужості місцевих жителів встановили, але про те, що когось із них притягнули до відповідальності, не повідомлялося.