Міський портал новин Кропивницького

З ЧИЙОГО ГОЛОСУ ПІСНЯ?

407

 

У Кропивницькому пропонують заборонити будівництво церкви Київського Патріархату на території скверу Слави. Відповідне прохання розмістив якийсь Ламанов Анатолій на сайті Єдиної системи місцевих петицій, – повідомив портал ”Гречка”. Мені невідомо, Ламанов – справжнє прізвище чи він троль московських попів, але те, що ”прохання” ніщо інше, як спланована, добре відрежисована провокація, не сумніваюся. Автор хитро закликає заборонити будівництво будь-яких храмів у місті і усій області.

”Невже віруючим мало різних місць для того, щоб помолитися та замовити будь-яку відповідну послугу”, – з дитячою наївністю запитує чи то атеїст, чи прихильник іншої віри.”Запитайте у містян, чи хочуть вони цього будівництва”, – радить невідомо кому борець проти побудови храмів. Як містянин – старожил, дозволю собі дати відповідь любителю писати петиції. Чому мовчав громадянин Ламанов, коли відразу після відміни влади комуністів-безбожників у обласному центрі почали відроджувати храми, збудовані ще у минулих століттях, і передавати їх російській православній церкві, пізніше Московському патріархату. Мов гриби після дощу почали виростати храми на кожному вільному клаптику землі. Захопили парк Крючкова, збудований понад 100 років тому на Миколаївці власниками заводу Ельворті шотландцями Ельворті. Зайняли колишній літній кіно-майданчик на Балашівці, буквально ”вгризлися” на територію держархіву на вулиці Чорновола, побудували церкви і каплиці на кладовищах, біля лікарень, навіть поряд з ґанком обласної прокуратури. Все збудоване на замовлення МП.

Були спроби поставити московський храм у дворі густозаселеного району – жителі мікрорайону не дали. На кілька років затягнулася справжня війна за храм Київського патріархату у Новоархангельську. Навіть московські ЗМІ висвітлювали хід боротьби, яку вони мали намір виграти. Де був тоді громадянин Ламанов? Чому не повставав, не писав петицій? Чи відомо ”активісту”, що за усі минулі роки у місті не збудовано жодної церкви Київського патріархату, хоча обіцяно десятки разів? Думаю, йому це добре відомо. Як і його однодумцям (їх мало, але вони є), які кажуть – там сквер, люди хочуть відпочивати у тіні дерев на лавочках. Хтось колись там бачив лавки з тими, хто на них відпочиває. Що там розміщено – помовчимо, усім мешканцям відомо.
Громадянин Ламанов звертається до містян за підтримкою. Повідомляється, на сьогодні петицію підписали уже аж 32 людини. Якщо вважати мій пост за петицію, то я підписав її перший. А там побачимо.Попереду багато часу.

Фото Юрій Матівоса.
Юрій Матівос

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: