Міський портал новин Кропивницького

У Кропивницькому відбулася промосковська “хресна хода на автобусах” навколо міста

336

25 лютого, в день святкування Іверської ікони Божої Матері, великої святині Вселенського Православ’я, у першу Неділю Великого  посту – день Торжества Православ´я, у всіх православних храмах світу відбулися святкові богослужіння та особливі молебни на честь Торжества Православ´я. Про це повідомила прес-служба Кіровоградської єпархії УПЦ МП, а далі підхопила низка проросійських сайтів, таких як “Гречка” та інші. Згадана ікона має грузинське походження, про що свідчить її назва.

Особливо урочисто цей молебен відбувався в Кафедральному соборі обласного центру,  де зібралися московські попи міських храмів та їх проросійські налаштована паства.

А після молебну, з благословення митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа, відбулася традиційна “хресна  хода на автобусах” навколо міста. Разом з копією привласненої Іверською іконою Божої Матері та іншими іконами Благовіщенського храму, в Хресній ході навколо міста братія Свято-Єлисаветинського монастиря молитовно обвозила ковчег з частками мощей святих праведних Захарія та Єлисавети та Іоанна Хрестителя. В Хресній ході взяли участь майже сто прихожан міських храмів.

Завершилася “хресна хода на автобусах”  “особливою молитвою” за Боже благословіння для нашого  міста та його жителів  у центрі фортеці святої Єлисавети, біля пам´ятного  Хреста  на місці першого православного храму обласного центру. А поруч місце виділене  для будівництва кафедрального собору УПЦ КП, який влада заважає будувати майже  10 років. А до 1917 року, коли ще не було  автобусів,   не проводилася подібна “хода”. Її було започтковано московською церквою  лише в роки незалежності України з метою посилення російських впливів.

На світлинах “гвардія русского міра” в Кропивницькому. Саме вони стверджують “свою більшість” у місті “святої Єлизавети”, відправляють своїх дітлахів до московських недільних шкіл при московських храмах та плекають  виховання майбутніх сепаратистів для спротиву всьому українському в Україні.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: