Міський портал новин Кропивницького

Від кропивницьких комунальників вимагають відкритості та публічності

164
Від кропивницьких комунальників вимагають відкритості та публічності

Чи не кожного кропивничанина цікавить інформація про те, чим займаються міські комунальні підприємства та скільки коштів було витрачено на той чи інший вид діяльності. Однак доступ до такої інформації мають одиниці.
Сьогодні, 24-го січня, на засіданні постійної “земельної” комісії депутат міськради Кропивницького від фракції ВО “Батьківщина” Олександр Цертій озвучив проект рішення, яким вимагається зробити діяльність місцевих комунальних підприємств більш відкритим та публічним.
Проект рішення було запропоновано громадськими активістами та підтримано депутатом, повідомляє кореспондент ТРИБУНИ.
Відповідно до такого рішення, комунальні підприємства повинні будуть оприлюднювати загальну інформацію по кожному підприємству (статут, структура, види діяльності), відомості про фінансовий стан (квартальна, річна звітність, реєстр боргових зобов’язань, аудиторські виснoвки щoдo річнoї фінансoвoї звітнoсті, річні звіти керівника та наглядoвoї ради (у разі її утвoрення), інфoрмація прo oперації та зoбoв’язання), інфoрмації прo керівні oргани (біoграфічна дoвідка прo керівника і членів наглядoвoї ради, структура, принципи фoрмування і рoзмір винагoрoди керівника та членів наглядової ради).
Також, існує Закон України “Про доступ до публічної інформації”. По закону розпорядниками інформації є юридичні особи, що фінансуються з міського та державного бюджету. Можна прийти до того висновку, що фактично комунальні підприємства фінансуються з місцевого бюджету. Крім того, є постанова КабМіну щодо набору даних, які підлягають оприлюдненню відкритих даних. Набори даних оприлюднюються на його офіційному веб-сайті.
“У нас є офіційний сайт міської ради. Там і можна було б оприлюднювати таку інформацію. Це інформація і про господарську діяльність, і про заборгованість, яка існує на підприємстві. Я думаю, що ця інформація потрібна для громадських активістів, депутатів та містян”, – зазначив депутат Олександр Цертій.
Станом на сьогодні, отримати відомості про фінансові операції та діяльність комунального підприємства можна лише після направлення запитів про інформацію, однак, за словами громадських активістів, і ті надаються не у повному та розширеному вигляді.
Члени “земельної” комісії підтримали дане питання, отже незабаром його буде поставлено на голосування під час чергового засідання сесії міської ради Кропивницького. Але чи приймуть це рішення на сесії, оскільки на “земельній” комісії 2 депутати все-таки утримались від прийняття рішення, залишається питанням? Є логічне мислення: якщо інформацію не хочуть оприлюднювати для містян, значить є що приховати. Тож чи є що приховувати нашим комунальникам стане зовсім скоро.
 http://tribuna.kr.ua/vlada/vid-kropyvnytskykh-komunalnykiv-vymahaiut-vidkrytosti-ta-publichnosti.html

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: