Міський портал новин Кропивницького

Суд у справі майже ста шахтарів закінчився клопотанням про відвід судді

172

Учора, 18 січня, відбулося судове засідання у справі у справі за позовом ДП “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” (місто Жовті Води) до 94-х шахтарів шахти “Інгульська” про визнання  незаконним страйку, під час якого вимагали підвищення заробітної плати. Про це повідомляє «Соцпортал».

Керівництво шахти спершу пообіцяло виплату премій та підвищення зарплатні з весни, однак пізніше розцінило дані дії як страйк та подало на 94 гірника в суд. Такі дії власників обурила ряд профспілкових організацій та викликала міжнародний резонанс.

Зокрема, українських шахтарів підтримав лідер Лейбористської партії Британії Джеремі Корбіномбуло, а депутат Халід Махмуд підняв це питання у грудні під час парламентських дебатів з закликом до українського суду негайно і безумовно припинити провадження у справі.

«В Україні є шахтарі, які не отримували премій із серпня, а їхня зарплата складає 231 євро на місяць. Важливо подивитися на це, зокрема, в світлі того факту, що 94 шахтарі відповідають у суді, підлягають кримінальному переслідуванню за те, що вони борються», – заявив британський парламентар, передає ініціатива «Українська кампанія солідарності».

18 січня у залі суду підтримати обвинувачених прийшли ряд активістів та профспілковців, у тому числі з інших міст.

Засідання закінчилося тим, що суддя зупинила провадження на 10 днів для того щоб розглянути клопотання про відвід.

Нагадаємо, минуле засідання перенесли через неявку всіх відповідачів у справі. 

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

%d блогерам подобається це: